Oglasi - Advertisement
PRŽENE ROLICE OD JABUKA 🍏🔥 Prekrasna poslastica koja će sigurno osvojiti vašu ljubav - zlatne i hrskave izvana, sa sočnim punjenjem iznutra!

SASTOJCI

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa
  • * 400 grama brašna
  • * 1 žličica soli
  • * 7 grama suhog kvasca (što odgovara 1 vrećici)
  • * 5 grama sode bikarbone
  • * 30 grama šećera
  • * 1 jaje
  • * 100 mililitara toplog mlijeka
  • * 2 jabuke (oguljene, bez koštice i sitno nasjeckane ili naribane)

PRIPREMA

1. **Pokretanje kvasca:**
Pomiješajte malu količinu šećera s kvascem u toplom mlijeku da se otopi. Ostavite smjesu da odstoji 5 do 10 minuta, ili dok ne postane pjenasta.

2. **Priprema tijesta:**
U prostranu zdjelu prosijte brašno i dodajte sol, sodu bikarbonu i šećer. U smjesu dodajte aktivirani kvasac i jaje. Nastavite mijesiti tijesto dok ne dobijete glatku i meku konzistenciju. Pokrijte zdjelu i ostavite tijesto da se diže na toplom oko sat vremena, odnosno dok ne udvostruči volumen.

3. **Pripremite nadjev:**
Odstraniti koru, jezgru, a jabuke sitno nasjeckati ili naribati. Ako želite, dodajte malu količinu šećera i cimeta.

4. **Pripremite kiflice:**
Tijesto oblikujte u pravokutni oblik. Nadjev od jabuka ravnomjerno rasporedite po površini tijesta. Nakon toga razvaljajte tijesto u cjepanicu i narežite na manje dijelove.

5. **Prženje:**
U tavi zagrijte ulje. Nastavite pržiti rolice dok ne dobiju zlatnosmeđu nijansu. Nakon toga ih izvadite i ostavite da se ocijede na papirnatim ručnicima.

6. **Pružanje usluge:**
Po želji se može posuti šećerom u prahu ili pokapati medom.


FLAMINGO U SVIBNJU: Ovdje je predstavljeno šest najčešćih pogrešaka koje dovode do infekcija u vrtu. 

Mjesec svibanj karakterizira snažan rast; međutim, također predstavlja povećani rizik od plamenjače (Phytophthora infestans) koja zahvaća rajčice, krumpire, patlidžane i razne druge vrste povrća. Ova bolest ima potencijal uništiti naporan rad u nekoliko sati, osobito ako se ne poduzme pravodobna mjera, navodi Agroklub.com.

Iako je istina da se većina uzgajivača povrća barem jednom susrela s peronosporozom, brojni pojedinci ustraju u činjenju pogrešaka koje umanjuju njihove izglede za uspješnu i obilnu žetvu. Ispod je šest najčešćih pogrešaka.

Zakašnjeli odgovor – kada se bolest već manifestirala.

Prevladavajuća pogreška je odgoda u poduzimanju radnji do pojave početnih simptoma. S obzirom na to da se buhe brzo razmnožavaju, osobito u toplim i vlažnim uvjetima, ključna je proaktivna prevencija.

Kako biste dobili dodatne informacije, započnite s rutinskim preventivnim tretmanima već u svibnju, osobito tijekom godina sa značajnim oborinama. Koristite prirodne lijekove, uključujući čaj od preslice, mješavinu mlijeka razrijeđenog s vodom u omjeru 1:9 ili ekstrakt češnjaka. Preporučljivo je ponoviti ove tretmane svakih 1 do 2 tjedna, posebno nakon razdoblja kiše.

2. Pretjerana sadnja – zadržavanje vlage u nedostatku odgovarajuće ventilacije

Kada su biljke smještene preblizu jedna drugoj i nedostaje im odgovarajuća ventilacija, stvaraju se optimalni uvjeti za pojavu bolesti jer se vlaga zadržava između lišća.

Osigurajte minimalni razmak od 60 cm između biljaka rajčice, a biljke krumpira rasporedite u redove koji će im omogućiti dovoljno prostora za rast. Dosljedno uklanjajte donje lišće i lišće kako biste poboljšali cirkulaciju zraka.

3. Navodnjavanje lišća – neodgovarajuće vrijeme i tehnika

Navodnjavanje biljaka nanošenjem vode na lišće, osobito tijekom večernjih sati, rezultira vlažnim lišćem i potiče rast gljivičnih infekcija.

Zalijevajte rano ujutro i ograničite zalijevanje do razine tla, pazeći da lišće ostane suho. Jedna kap vode na listu može se smatrati “kapom previše” u odnosu na peronosporu.

4. Neuspjeh u prepoznavanju ranih simptoma – bolest se već počela širiti.

Vrtlari često zanemaruju početne pokazatelje bolesti, krivo tumačeći prisutnost svijetlosmeđih mrlja ili manjeg uvijanja na lišću kao simptome nedovoljne količine vode ili gnojiva.

Postanite vješti u prepoznavanju početnih pokazatelja bolesti, koji se manifestiraju kao sive ili smeđe mrlje na donjim listovima, često popraćene bijelim rubom na donjoj strani. Potrebno je odmah djelovati izrezivanjem zahvaćenih područja i tretiranjem cijele biljke.

5. Zanemarivanje meteoroloških čimbenika – bolest se obično javlja uz oborine.

Razvoju bolesti znatno pogoduje vlažno vrijeme, osobito nakon nekoliko uzastopnih dana oborina. Preporučljivo je pratiti vremensku prognozu; ako je kišna sezona na pomolu, oprezno je provesti preventivne mjere dan ili dva unaprijed. Neposredno nakon takvih razdoblja često dolazi do pogoršanja.

6. Ponavljanje sadnje na istom mjestu svake godine

Unatoč ograničenjima prostora u stambenim vrtovima, uzgoj identičnih usjeva na istom mjestu godišnje značajno povećava vjerojatnost bolesti. Preporučljivo je provesti sustav plodoreda; suzdržati se od ponovne sadnje krumpira i rajčice na istom području najmanje tri godine. Umjesto toga, razmislite o tome da taj prostor iskoristite za mahunarke, luk ili zelenu salatu.

PREUZMITE BESPLATNO!

⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here