Prelivanjem 10 ml pod krastavce i skupljanjem izravno u kante, možemo osigurati maksimalne prinose.

Ove biljke tijekom svog brzog rasta ubrzano razvijaju zelenu tvar i daju obilje cvjetova koji se u konačnici pretvaraju u plodove.

Korištenjem samo dva uobičajena kuhinjska sastojka i male količine vode, sve se lako može pripremiti i spremno za polazak.

Da bi se postigao obilan urod, potrebno je koristiti gnojivo bogato hranjivim tvarima dobiveno iz ljuske jednog jajeta.

Za dovršetak recepta trebat će vam točno jedna žličica sode bikarbone.

Ukupno je prisutno 2 litre vode u smislu volumena.

Koji je način pripreme za to?

Pomiješajte ljusku jajeta, sodu bikarbonu i vodu u blenderu. Nakon što su sastojci temeljito izmiješani, ostavite smjesu da nesmetano odstoji 24 sata.

Prije upotrebe kao gnojiva smjesu je potrebno razrijediti s jednom litrom vode nakon što je procijeđena kroz gusto tkano sito.

Dobit ćete izdašnu količinu od 3 litre ovog gnojiva koje obiluje hranjivim tvarima.

Da biste dobili dodatne informacije, pogledajte video priložen na kraju članka.

Uspješan uzgoj krastavaca, rajčice i paprike uvelike ovisi o pravilnoj ishrani i zaštiti zbog njihove osjetljivosti na oštećenja uzrokovana neredovitim navodnjavanjem, sušom i štetnicima.

Njihova sklonost prema vodi dolazi do izražaja tijekom razdoblja rasta.

Nedovoljno zalijevanje krastavaca tijekom njihovog rasta može rezultirati razvojem gorkog okusa u njihovim plodovima, što služi kao najbolji primjer.

Iako se neće razviti dodatni plodovi, sadašnji će se prirodno odvojiti i otpasti.

Ako krastavci nisu adekvatno gnojeni, može doći do nedostatka ključnih makro i mikroelemenata, što ometa njihov rast unatoč redovitom zalijevanju.

Za izradu otopine potrebno je posjedovati drveni pepeo.

Moramo prepoznati značaj drvenog pepela, bilo dobivenog iz kamina ili peći, jer on našim biljkama osigurava zadivljujuću i neprocjenjivu opskrbu hranjivim tvarima.

Privlačnost kiselih tala proizlazi iz njihove sposobnosti oslobađanja hranjivih tvari i pomoći u ispravljanju kiselosti, stvarajući u konačnici povoljno okruženje za rast različitih biljnih vrsta.

Ipak, njegova prisutnost u alkalnom tlu može predstavljati izazove i potencijalno rezultirati klorozom.

Za postizanje optimalnih rezultata nužno je koristiti isključivo drveni pepeo, izbjegavajući upotrebu kartona, plastike, novina ili bilo kojeg materijala nejasnog podrijetla.

Treba imati na umu da prekomjerna uporaba može dovesti do porasta pH razine tla.

Bezbrojne su prednosti uvrštavanja drvenog pepela u vaš vrt.

Opsežni dokazi podupiru učinkovitost pepela kao metode za kontrolu širokog spektra štetočina, kao što su mravi, puževi puževi, puževi i određene vrste gusjenica.

Kako biste osigurali ravnomjernu raspodjelu oko biljaka, uzmite posudu i napunite je pepelom, a zatim ga posipajte u kružnim uzorcima.

Kako bi spriječili insekte da dođu do biljke, ključno je održavati potpuno zatvoren krug.

Zapremina vode iznosi 10 litara.

pristup:
Kada je u pitanju presađivanje rajčice, paprike i krastavca, odnosno prihranjivanje presadnica otprilike 7-10 dana nakon sadnje, imate mogućnost koristiti ovo gnojivo.

Preporučujemo