Osjeća li vaš želudac uporni osjećaj pečenja koji se ne može ublažiti niti jednim lijekom?
Dr. Sinicki identificirao je najučinkovitiji pristup u liječenju gastritisa – IZBJEGAVAJTE OVO.
Uzroke gastritisa i metode njegova liječenja objasnio je dr. Vladimir Sinicki.
Koji su čimbenici koji dovode do neugodne kiseline u želucu povezanoj s gastritisom, osobito nakon obroka? Osobe koje pate od ovog stanja često osjećaju bolove u trbuhu, što im može otežati postizanje mirnog sna.
O nastanku gastritisa i njegovom liječenju u Jutarnjem programu Prve televizije govorio je stručnjak za radiologiju dr. Vladimir Sinicki.
“Do 90 posto odraslih u Srbiji ima neku vrstu gastritisa. Ovo stanje, uz čir na želucu i dvanaestopalačnom crijevu, spada među najzastupljenije psihosomatske poremećaje, prvenstveno zbog kroničnog stresa”, pojasnio je liječnik. Nadalje je primijetio da pacijenti obično prijavljuju nelagodu u gornjem dijelu želuca, koju često karakteriziraju osjećaj žarenja i peckanja, popraćeni simptomima kao što su mučnina, averzija prema hrani, žgaravica, nadutost i podrigivanje.
Osim tipičnog stresa svakodnevnog života, Helicobacter pylori služi kao još jedan doprinos ovim zdravstvenim problemima. Nadalje, pretjerano uživanje u začinjenoj hrani, alkoholu i kavi, osobito na prazan želudac, može rezultirati gastritisom. Liječnica je također napomenula da dugotrajno uzimanje lijekova, prvenstveno protiv bolova poput brufena, diklofena i aspirina, može izazvati iritaciju želuca.
Dr. Sinicki savjetuje: “Ako primijetite podrigivanje, nadutost i nelagodu u trbuhu nakon konzumacije ovih namirnica, pametno je konzultirati se s liječnikom i podvrgnuti se biorezonantnom pregledu.
Koji su najučinkovitiji lijekovi za liječenje gastritisa?
Preporučljivo je suzdržati se od konzumiranja bilo koje vrste luka, jer mogu pogoršati iritaciju želuca. Iako soda bikarbona može pružiti privremeno smanjenje želučane kiseline, to nije dugoročno rješenje. Ako prethodno navedeni simptomi potraju tijekom vremena, savjetovanje s liječnikom ostaje najrazboritiji postupak.
BONUS
KREMASTI KOLAČ Bez pečenja, priprema se za samo 20 minuta
Ova jednostavna ljetna poslastica vrlo podsjeća na domaći sladoled. Ne samo da je ovaj desert bogat i kremast, već se i brzo priprema.
Sastojci:
- Pet stotina mililitara mlijeka;
- Sto grama šećera.
- Sto grama krupice.
- 500 mililitara mlijeka
- Pet žličica šećera.
- Dvije porcije pudinga od vanilije.
- 75 grama margarina
- 75 grama slatkog tekućeg vrhnja.
- Dvjesto pedeset mililitara zaslađenog tekućeg vrhnja.
- Sto pedeset grama kulinarske čokolade.
priprema:
Za pripremu podloge ili početnog sloja kuhanjem pomiješajte mlijeko, šećer i griz. Nakon toga smjesu od griza prebacite u četvrtasti kalup.
Puding se priprema kuhanjem za nadjev. Kad se ohladi, u smjesu se dodaju otopljeni margarin i šlag.
Dobijeni fil sipati na griz, a zatim pripremiti treći fil. Ovaj treći nadjev nastaje zagrijavanjem slatkog tekućeg vrhnja za šlag, a zatim u njega umiješana čokolada za kuhanje. Nadjev zatim premažite po kolaču. Ostavite da se dobro ohladi prije rezanja i posluživanja.