Amarilis može cvjetati čak 75 puta; ovdje je vodič o tome kako ga uzgajati, osiguravajući da vaš dom pobudi divljenje: otkrijte tajnu.

Za one pojedince koji dosljedno traže inovativne metode za uređenje svog doma, predstavljamo vam zadivljujući proljetni cvijet koji će sigurno osvojiti vaš interes.

Ovaj cvijet je poznat kao amarilis.

Ova lukovičasta vrsta potječe iz tropske Amerike i obično se sadi između početka studenog i veljače, s razdobljem cvatnje u svibnju i lipnju.

Ova biljka ima izduženo lišće i robusnu, uspravnu stabljiku koja podržava velike, vizualno upečatljive cvjetove u obliku trube. Cvjetovi ove atraktivne vrste dostupni su u nijansama ljubičaste, narančaste, crvene i bijele, kao iu dvobojnoj varijanti, što pridonosi ukupnoj draži biljke.

Kroz križanje sorti dostupnih na našem tržištu, može se uočiti niz varijacija u veličini i obliku, što rezultira i minijaturnim i visokim oblicima, karakteriziranim dvostrukim ili pojedinačnim cvjetovima.

Amarilis je najbolje uzgajati u tegli ili posudi, a za ovu biljku najprikladnije mjesto je balkon. Ova ukrasna vrsta uspijeva u zasjenjenim ili polusjenovitim područjima, osobito u fazi cvatnje. Bez problema podnosi i jaku sunčevu svjetlost. U fazi mirovanja amarilis je preporučljivo premjestiti na hladno i zatamnjeno mjesto do ponovnog nicanja prvih cvjetova.

Što se tiče navodnjavanja, amarilis zahtijeva znatnu količinu vode i treba ga zalijevati što je češće moguće. Tijekom ljetnih mjeseci i pri povišenim temperaturama može biti potrebno zalijevati više puta dnevno.

Među značajnim karakteristikama cvijeta je izuzetna dugovječnost lukovice, koja može izdržati čak 75 godina, dok pojedine vrste imaju cvjetove koji mogu doseći promjer i do šest centimetara.

Promatrajte izvrstan izgled ovog cvijeta; možda ćete razmisliti o tome da ga usvojite kao novi dodatak svom kućanstvu.

BONUS

Ovoj torti je suđeno da sve ostale torte učini nezaboravnim. To je jednostavan, ali divan recept…

Ova će torta učiniti nezaboravnim sve ostale vrste kolača. Može se pohvaliti jednostavnim, ali divnim receptom koji ističe savršenu kombinaciju bobičastog voća i meringe. Ne samo da se brzo priprema, već je i isplativ, osiguravajući da ćete ga odmah zavoljeti. Recept je doista izvanredan, a iznenadit ćete se koliko se bez napora može napraviti tako slatka slastica. U cijelom svijetu poznat po svom izvanrednom okusu, ovaj kolač jamči da će veličanstvena i mirisna delicija krasiti vaš stol.

POTREBNI SASTOJCI:

Za tijesto su potrebne sljedeće komponente: 2 jaja, 280 grama (9,88 unci) brašna, mali prstohvat soli, 60 grama (2,12 unci) šećera, 70 grama (2,47 unci) kiselog vrhnja, 1 žličica praška za pecivo, i 100 grama (3,53 unce) otopljenog maslaca.

Ovaj napitak u samo dva dana uništava sve parazite prisutne u tijelu. Pogledajte dolje navedeni recept.
Ako osjećate nelagodu u koljenu ili kuku, savjetujemo vam da odvojite trenutak i pročitate ove informacije!

Neophodno za pekmez:

U loncu veličine 28 x 18 centimetara pomiješajte 600 grama (21,17 unci) smrznutog bobičastog voća, 50 grama (1,76 unci) šećera, 3 žlice kukuruznog škroba i 100 grama (3,53 unce) narezanih badema.

Za pripremu meringue potrebni su sljedeći sastojci: pet bjelanjaka, mali prstohvat soli, 150 grama (5,29 unci) šećera, 8 grama (0,28 unci) vanilin šećera i 50 grama (1,76 unci) sitno nasjeckanog bademi. Smjesa se mora peći na temperaturi od 160℃ oko 40 minuta.

Preporučujemo