Brzinska pita punjena ribizlama. Pita na bazi kvasca koja pršti oporošću ribiza. Brza i ukusna pita s dodatkom ribiza.

Što se tiče pečenja pite od ribiza, naišla sam na veliki problem s obiljem soka koji bobice ispuštaju u tijesto. Zbog toga je pizza s ribizlom postala jedan od mojih najboljih izbora. Korištenjem gustog tijesta uklanja se problem istjecanja soka, što rezultira ukusnom pitom mrvičaste teksture i netaknutim bobicama.

Za izradu pite bit će potrebni sljedeći sastojci:

Za ovaj recept trebat će vam 3 šalice pšeničnog brašna, 1 šalica plus 1 žlica granuliranog šećera, 180 grama (1 pakiranje) maslaca ili margarina, 1 kokošje jaje, po 1 žličica sode bikarbone i limunske kiseline (ili možete zamjena praškom za pecivo ili sodom bikarbonom), 300 grama ribiza, 1 žličica cimeta i 1 žličica škroba.

priprema:

Da biste započeli proces stvaranja tijesta za pecivo, počnite laganim topljenjem maslaca. Pomiješajte ga sa šećerom i jajima, osiguravajući besprijekornu smjesu.

Pomiješajte prašak za pecivo s prosijanim brašnom.

Da biste dobili željenu gustoću, pomiješajte maslac i šećer u zdjeli, zatim dodajte brašno i mijesite smjesu rukom dok se ne formira gusto, baršunasto tijesto. U početku se tijesto može činiti mrvičasto i previše, ali kako se maslac topi i stapa s ostalim sastojcima, pretvara se u podatnu tvar koja podsjeća na glinu ili plastelin. Ovo je precizna tekstura kojoj težimo.

Korak 4 uključuje podjelu gotovog tijesta na dva dijela, pri čemu je jedan malo veći od drugog. Zamotajte oba dijela tijesta u plastičnu foliju ili ih stavite u zasebne vrećice. Manju porciju spremite u zamrzivač, a veću stavite u hladnjak na sat vremena. Ovaj proces hlađenja je neophodan kako bi tijesto ponovno dobilo čvrstoću i čvrstoću.

Nakon sat vremena dizanja, uzmite veliku količinu tijesta i nastavite ga poravnavati dok ne odgovara dimenzijama kalupa za pitu. U slučaju da se ova metoda pokaže neuspješnom, tijesto se može odmah staviti na podlogu kalupa koju je prethodno potrebno obložiti papirom za pečenje, a potom prstima poravnati dok ne dobije jednaku debljinu.

Da nadjev ne iscuri i da se kalup ne zagori, oblikujte tijesto u zaštitne stijenke. Ova mjera opreza je osobito potrebna kada se koristi ribizl, jer ima tendenciju bježanja.

Kako biste izbjegli izbacivanje mjehurića zraka, preporuča se donju stranu tijesta izbockati vilicom.

Za izradu nadjeva važno je prvo pripremiti ribizle tako da ih operete i dobro osušite kako biste uklonili višak vlage. Kad se osuše, pomiješajte ribizle sa škrobom, šećerom i cimetom. Dodatak škroba pomaže zgusnuti sok od ribiza i spriječiti ga da uništi tijesto. Ako želite, cimet možete zamijeniti vanilijom ili vanilin šećerom kako biste stvorili divan alternativni okus.

Slobodno dodajte šećer prema svojim željama, ali imajte na umu da koristite manje od žlice. Količina šećera koju dodate bobičastom voću odredit će konačni okus pite od ribiza, bilo da naginje kiselosti ili slatkoći. Ako volite manje kiselkast okus, preporučuje se dodati oko 3-4 žlice šećera.

Poravnajte donji sloj tijesta i zatim nastavite s nadjevom od bobičastog voća.

Zatim izvadite drugi dio tijesta iz zamrzivača i pažljivo ga razmotajte. Iako će imati čvrstu teksturu, neće biti potpuno čvrst. Nastavite ribanjem tijesta izravno preko kalupa za tortu, dopuštajući mu da se neravnomjerno rasprši i stvori male praznine dok pada.

Za pečenje pite s ribizlom zagrijte pećnicu na 180 stupnjeva i stavite je unutra. Ostavite da se peče otprilike 40-45 minuta, ali budite oprezni pri provjeravanju spremnosti jer se vrijeme pečenja može razlikovati ovisno o pećnici.

Preporučujemo