Oglasi - Advertisement

Cheesecake uz Lotus biskvit: Bogat i kremast desert koji će zasigurno okrijepiti vaše nepce. 

Američki deserti postupno su se probili u naš gurmanski krajolik, i iskreno, nemamo ništa protiv ovog razvoja.

Obično je fokus na bogatim, kremastim desertima koji brzo zauzimaju središnje mjesto tijekom našeg nedjeljnog ručka. Izvrstan primjer je omiljeni cheesecake koji je zbog svoje jednostavne pripreme i okrepljujućih okusa stekao status omiljenog ljetnog kolača.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Kombinacija kremastih i mliječnih okusa nerijetko nas potiče na mala gurmanska istraživanja, a naišli smo na izrazito izrazitu varijaciju u profilu Lamije Trešnjo Muharemi. U ovoj izvedbi torte od sira, preslatki Lotus biskvit zauzima središnje mjesto. Stoga, ako ste skloni uživanju u kremastim okusima ovih dana, sa zadovoljstvom vam predstavljamo recept uz upute za pripremu u nastavku.

Dvjesto pedeset grama Lotus keksa i osamdeset grama maslaca.

Phil:

Tristo grama Lotus kreme, dvjesto pedeset grama mascarpone sira, sto grama krem ​​sira i sto mililitara slatkog vrhnja.

150 grama Lotus kreme

PRIPREMA

Biskvit izdrobiti i sjediniti sa otopljenim maslacem. Zatim pomiješajte sastojke i smjesu čvrsto utisnite u kalup promjera 20 cm. Ostavite da se ohladi u hladnjaku dok pripremate nadjev.
Temeljito umutite slatko vrhnje dok se potpuno ne sjedini, zatim dodajte mascarpone i krem ​​sir, lagano miješajući samo da se sjedine. Zatim umiješajte Lotus kremu, dobro promiješajte, prelijte preko poklopca i čuvajte u hladnjaku.
Lotos kremu kuhati na pari dok se ne rastopi pa je preliti preko nadjeva. Ostavite tortu nekoliko sati u hladnjaku da se stegne.


NEUROLOG: Mozak ne voli masti, duhan i alkohol; međutim, jako cijeni OVO, i neophodno je da svi budu svjesni toga!

Da sam ranije bio obaviješten da mozak funkcionira slično razmaženom djetetu – ne voli pretjeranu masnoću, duhan i alkohol, a istovremeno uživa u pažnji, hidrataciji, osmijesima i dovoljnom snu – možda bih se godinama drugačije brinuo o njemu. Mozak nadilazi puki status organa; služi kao zapovjedni centar za cijelo naše biće. Čuvajući ga, istovremeno čuvamo svoje tijelo, misli i emocije.

Ovaj tekst otkriva prave preferencije mozga, ocrtava metode za ispunjavanje ovih potreba bez žrtvovanja vlastite kvalitete života i predlaže svakodnevne prakse koje mogu pomoći u održavanju jasnoće, snage i dugotrajnosti mentalnih sposobnosti.

Za početak, bitno je prepoznati da su protivnici mozga prisutni u našem okruženju. Često smo mi ti koji ih unosimo u svoje tijelo i svakodnevne navike.

Hrana s visokim udjelom masti i soli opterećuje krvne žile i otežava moždanu cirkulaciju. Osim toga, pušenje i alkohol unose otrovne tvari koje ometaju prijenos živčanih impulsa, što dovodi do dugotrajnog oštećenja mozga.
Kronični stres ometa područja odgovorna za koncentraciju i pamćenje. Obavljanje više zadataka istovremeno, osobito tijekom vožnje, opterećuje mozak, smanjuje fokus i rezultira dugotrajnim umorom.

Pojedinci koji imaju nelagodu u koljenima potiču se da razmotre ovu informaciju.

Ovo sredstvo značajno djeluje na hemoroide koji nestaju u roku od dvije noći. Odmah se pozabavite psorijazom! Ova metoda daje trenutne rezultate!

Ove navike utječu ne samo na kratkoročni fokus, već i na dugoročno zdravlje mozga, često služeći kao primarni katalizatori za neurološka stanja kao što su demencija, moždani udar i anksiozni poremećaji.

1. Hidratacija – lijek za umor u umu

Mozak više voli vodu nego kavu, ne samo u trenucima žeđi, već i odmah nakon buđenja.

✔ Konzumacija dvije čaše mlake vode svako jutro stimulira tijelo i revitalizira um. ✔ Tijekom dana preporučljivo je stalno pijuckati vodu, čak i ako nemate žeđi.

Dehidracija smanjuje fokus, koči kognitivne procese i pojačava osjećaj tjeskobe.

2. Kvalitetan san – neophodan za “resetiranje” mozga.

Tijekom sna mozak radi svojim maksimalnim kapacitetom. Organizira informacije, uklanja nebitne podatke i uspostavlja veze na temelju onoga što smo naučili. Ovo se događa jer:

✔ Osigurajte si minimalno 6 do 8 sati sna svaki dan. ✔ Suzdržite se od korištenja ekrana jedan sat prije spavanja jer plavo svjetlo ometa prirodni ciklus spavanja.
Uspostavite dosljednu rutinu postavljanjem fiksnih vremena za spavanje i buđenje.

Nedostatak sna rezultira nedostatkom koncentracije, pamćenja i stabilnog raspoloženja.

3. Hranjivi doručak – izvor energije za um

Profesor Alexandru Vlad Ciurea, vodeći neurokirurg, tvrdi da je mozgu potrebna pažnja ujutro, bez obzira na to što mu možemo pružiti.

✔ Preporučene opcije uključuju jaja, kruh od cjelovitih žitarica, voće, orašaste plodove i jogurt. ✔ Preporučljivo je izbjegavati masne i teške obroke, jer oni prije ometaju kognitivnu funkciju nego je poboljšavaju.

Miran obrok, u kojem se uživa u laganom ritmu, potiče i fokus i emocionalnu stabilnost.

PREUZMITE BESPLATNO!

⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here