Čupavi trokut klasična je torta s modernim prizvukom, divna poslastica koja se može kušati u samo dva zalogaja, a čine je još privlačnijom svojim pristupačnim sastojcima.

Ovu preslatku poslasticu lako možete pojesti u samo dva zalogaja, a sastojci su joj prilično pristupačni.

Sastojci:

Jaja su ukupno četiri.

Potrebna količina šećera je 250 grama.

Potrebna je jedna vrećica vanilin šećera.

Količina ulja je 110 mililitara.

Potrebna je količina od 200 mililitara mlijeka.

Potrebna je količina od 250 grama brašna.

Potrebna je jedna vrećica praška za pecivo.

Potrebna je mjera od pola žličice sode bikarbone.

Potrebna je jedna žlica soka od limuna.

Za izradu glazure trebat će vam 160 grama mliječne čokolade.

Odmjerite 300 mililitara mlijeka.

Perad poznata kao piletina.

priprema:
Počnite tako da jaja pjenasto miksate zajedno sa šećerom i vanilin šećerom dok ne postanu pjenasta. Zatim mikserom umiješajte ulje i mlijeko u smjesu. Postupno dodajte prosijano brašno, prašak za pecivo i sodu bikarbonu. Za dodatnu draž, iscijedite malo soka od limuna i nastavite miješati mikserom. Pripremite pleh za pečenje tako da ga premažete maslacem prije nego što ulijete umiješano tijesto. Pazite da se tijesto ravnomjerno rasporedi po tepsiji i pecite u prethodno zagrijanoj pećnici na 170 stupnjeva oko 15-20 minuta. Dok se kolač peče izrežite pastrnjak na trokutaste oblike. U posebnoj posudi otopite čokoladu s mlijekom. Nakon što se otope, umočite rubove trokuta pastrnjaka u čokoladnu glazuru i premažite ih kokosovim listićima. Posložite čokoladom oblivene trokute pastrnjaka na pladanj za prezentaciju.

BONUS

Ako ste trenutno na liječenju neke od ovih bolesti, savjetuje se bez odlaganja izbaciti rajčicu iz prehrane.

Iako razumijemo poteškoće koje vam ovo može predstavljati, preporučuje se da se osobe s ovim zdravstvenim problemima u značajnoj mjeri suzdrže od konzumiranja rajčice.

Brightside.me sugerira da iako su rajčice općenito omiljene zbog svoje sočnosti, prirode bogate likopenom i smatraju se sigurnom i hranjivom hranom, one mogu imati negativne učinke na određene pojedince. Ako osjetite bilo koji od sljedećih simptoma, možda ste dio skupine koja bi trebala izbjegavati konzumaciju rajčice.

Osobe s gastritisom ili gastroezofagealnim refluksom mogu osjetiti žgaravicu kada konzumiraju rajčice zbog njihove visoke kiselosti. Međutim, čak i oni bez ovih želučanih tegoba također se mogu susresti s ovim neugodnim simptomima ako konzumiraju značajnu količinu rajčice ili umaka od rajčice.

Iznenađujuće, pretjerana konzumacija rajčice može dovesti do bolova u zglobovima. To je zbog prisutnosti alkaloida poznatog kao solanin, koji pridonosi nakupljanju kalcija u tkivima. Rajčice su bogate solaninom, a prekomjerno nakupljanje kalcija u tkivima može rezultirati upalom, nelagodom i oticanjem zglobova.

Riječ je o skladištenju kalcija, što može dovesti do problema s bubrezima. Rajčice, koje obiluju oksalatima, predstavljaju izazov za tijelo u metabolizmu kada se prekomjerno konzumiraju, što potencijalno dovodi do razvoja bubrežnih kamenaca. Nadalje, visok sadržaj kalija u ovim jarko crvenim plodovima također može utjecati na rad bubrega. Ključno je biti oprezan, osobito ako već imate problema s bubrezima..

Preporučujemo