Djelujte brzo i primijenite ovo gnojivo odmah kada primijetite žućenje lišća krastavca, rajčice ili paprike.

Kada su izloženi povišenim temperaturama, lišće različitog povrća, uključujući krastavce i rajčice, često prolazi kroz proces žućenja.

Potencijalni ishodi ove situacije mogu varirati od pada kvalitete žetve do mogućeg propadanja samih grmova.

Za proizvodnju snažnog organskog gnojiva, kao što je predloženo u vodiču portala smakdnia, savjetuje se otopiti malu količinu kalijevog permanganata (približne veličine vrha noža) u volumenu od 3 litre vode.

Kako biste osigurali pravilno miješanje otopine kalijevog permanganata, važno je dodati i temeljito umiješati 1 šalicu mlijeka.

Za poboljšani proces gnojidbe, samo dodajte dodatnih 10 kapi joda kako biste povećali njegovu učinkovitost.

Nakon što ste izvadili 0,5 litara otopine, pažljivo dodajte 1 žlicu sode bikarbone uz dobro miješanje dok se potpuno ne otopi.

Temeljito pomiješajte otopinu sode bikarbone s preostalom mješavinom sode bikarbone, osiguravajući dobro izmiješanu kombinaciju.

Kako bi se osigurala optimalna pokrivenost kod prskanja grmova, preporučljivo je 1 šalicu gotovog proizvoda razrijediti s 5 litara vode.

Kako bi se postigao najbolji mogući ishod, preporučuje se ponoviti tretman nakon tri tjedna.

Nedovoljno svjetla je uzrok žućenja lišća krastavca.

Štetočine
Glavni uzročnici ove štete obično su lisne uši i grinje, jer konzumiraju sok biljke, što dovodi do toga da lišće požuti i suši se.

U nastavku otkrijte kompilaciju tradicionalnih lijekova koji služe kao učinkovita zaštita od štetnika, osiguravajući očuvanje i dobrobit vaših biljaka.

Prisutnost ili nedostatak odgovarajuće vlage.

Kako biste učinkovito spriječili pojavu žutila lišća, preporuča se redovito zalijevanje krastavaca, obično dva do tri puta tjedno. U razdobljima povišenih ljetnih temperatura svakodnevno zalijevanje postaje neophodno. Međutim, ključno je izbjegavati smočenje lišća ili stabljika i umjesto toga se usredotočiti isključivo na hidrataciju korijena. Prekomjerna vlaga može biti štetna za biljku i rezultirati brzim propadanjem.

Primarni uzrok ovih rezultata može se pripisati prisutnosti gljivične infekcije. Početni znak je pojava hrđavih mrlja na lišću, nakon čega slijedi pogoršanje cjelokupnog zdravlja. Ovo smanjenje vitalnosti čini čak i pravilno zalijevanje neučinkovitim u spašavanju biljaka.

Korijeni su pretrpjeli štetu i nalaze se u ugroženom stanju.

Mehanička oštećenja mogu se identificirati kao mogući uzrok problema.

Kako bi se spriječilo žućenje lišća, ključno je primijeniti najučinkovitiju metodu prevencije.

Svake godine vrtlare često muči noćna mora koja se ponavlja zbog plijesni koja se pojavljuje na lišću njihovih krastavaca, bundeva ili rajčica.

Srećom, postoji jednostavan lijek za zaustavljanje brzog širenja ove mučne vrtne prijetnje.

Možda je teško povjerovati, ali odgovor je zapravo vrlo jednostavan: obično mlijeko! Da, dobro ste pročitali. Mlijeko u spreju ima jednaku razinu učinkovitosti u sprječavanju razvoja plijesni, baš kao i skupi komercijalni fungicidi.

 

Preporučujemo