KUHANJE GRAŠKA: obogatite jelo samo jednim dodatnim sastojkom za još ukusniji rezultat. Prema iskusnim domaćicama, priprema graška je jednostavan zadatak. Počnite s otvaranjem vrećice smrznutog povrća, a zatim ga prelijte kipućom vodom. Ostavite grašak da se kratko kuha prije nego ga ocijedite i dodate začine.
Prema riječima domaćica, priprema graška je jednostavan zadatak. Sve što treba učiniti je otvoriti pakiranje smrznutog povrća, dodati ga u kipuću vodu, ostaviti da kratko prokuha, a potom procijediti i začiniti.
Možda spadate u skupinu onih koji ovo jelo radije pripremaju na tradicionalan način. Tipično, proces uključuje pirjanje luka i češnjaka, nakon čega slijedi dodavanje mrkve i graška, koji se zatim kuhaju dok ne dobiju zlatno-smeđu boju. Na kraju se jelo prodinsta i posluži. Međutim, nutricionisti su nedavno iznijeli jedan posve nov prijedlog. Prema Lepi i Srećnoj, preporučeni način je da u zagrijanoj tavi otopite malo maslaca, dodate smrznuti grašak i poklopite tavu kako bi se grašak lagano krčkao u vlastitoj tekućini na laganoj vatri.
U ovom receptu za grašak presudna komponenta je maslac jer daje poseban okus koji jelu podiže. Za izradu zaista posebnog specijaliteta preporučljivo je dodati i žlicu šećera. Nakon deset minuta slobodno pojačajte okus začinima po želji. Za divnu kombinaciju, češnjak i kopar skladno se nadopunjuju. Ovakvim načinom pripreme graška zadržavate vrijedne nutrijente koji bi se inače izgubili brzim kuhanjem.
Pripremom graška na ovaj način izbjeći ćete negativne učinke konzumacije prženog luka i potencijalne neugodnosti koje mogu uzrokovati vašem želucu i probavnom sustavu. Ovaj grašak možete poslužiti kao izvrstan prilog mesu ili kao ukusno glavno jelo u kombinaciji s pečenim jajima, krumpirom i osvježavajućom salatom.
BONUS:
Kod pripreme graška svatko zna pogriješiti, ali jednostavnim dodavanjem jednog sastojka jelo se može podići na novu razinu ukusnosti.
KUHANJE GRAŠKA: Jednostavan zadatak, no moguće su i pogreške. Pojačajte okus jela dodavanjem samo jednog dodatnog sastojka. Domaćice tvrde da je kuhanje graška pravi povjetarac. Počnite s otvaranjem vrećice smrznutog povrća, a zatim ga dodajte u kipuću vodu. Ostavite ih da se krčkaju nekoliko minuta prije nego što ih ocijedite i začinite.
Prema riječima domaćica, kuhanje graška je jednostavan zadatak. Sve što treba učiniti je otvoriti pakiranje smrznutog povrća, dodati ga u kipuću vodu, ostaviti da se kratko prokuha te ga na kraju ocijediti i začiniti.
Možda spadate u skupinu onih koji ga više vole pripremati na tradicionalan način. Prvo bi se malo pirjao luk i češnjak, zatim bi se dodala mrkva, a na kraju bi se ubacio grašak i kuhao dok ne dobije zlatnu boju. Za kraj, jelo bi se prodinstalo i poslužilo. No, nutricionisti su iznijeli sasvim svjež prijedlog. Započnite tako da u zagrijanoj tavi otopite manju količinu maslaca, zatim ubacite smrznuti grašak i poklopite tavu te ostavite da se grašak polako krčka u vlastitoj tekućini na laganoj vatri, navodi Lepa i Srećna.
Ključna komponenta koja doista podiže okus ovog recepta s graškom je maslac, jer daje poseban i divan okus. No, za doista iznimno jelo preporuča se ubaciti obilnu žlicu šećera. Nakon deset minuta slobodno ubacite željene začine. Posebno je skladna kombinacija češnjaka i kopra. Ovakvim načinom pripreme graška osiguravate da se njegovi vrijedni hranjivi sastojci zadrže, a ne da se izgube brzim kuhanjem.
Odlukom za ovaj način kuhanja možete se izbjeći negativnih učinaka koje donosi konzumacija prženog luka i potencijalne štete koju može nanijeti vašem želucu i probavnom sustavu. Ovaj grašak, pripremljen na ovaj način, odličan je dodatak mesnim jelima ili čak može stajati samostalno kao zadovoljavajuće glavno jelo u kombinaciji s pečenim jajima, krumpirom i svježom salatom.
Velik broj pojedinaca konzumira ovaj napitak bez ikakvog znanja o njegovom utjecaju na njihovo cjelokupno zdravlje.
Većina pojedinaca sklona je povezati umor, stres i druge simptome s iscrpljenošću, ne shvaćajući da postoji alternativno objašnjenje.
Ako osjetite specifične simptome, moguće je da su povezani s nedostatkom magnezija, o čemu je detaljnije objasnila dr. Anji Kasabi.
Anji je istaknuo značaj magnezija, navodeći da je to ključni mineral koji utječe na širok spektar simptoma kao što su umor unatoč dovoljno sna, glavobolje, bolovi u leđima, bolovi u zglobovima, zatvor i nepredvidive promjene raspoloženja. Nedostatak magnezija prevladava među 95 posto pojedinaca.
Liječnik zaključuje da dosljednim uzimanjem 500 mg magnezija prije spavanja u trajanju od dva tjedna, pojedinci mogu iskusiti poboljšanje sna, zdravlja crijeva, zatvora, bolova u leđima, bolova u kostima, kao i smanjenja stresa i glavobolja.