Evo jednostavnog i brzog recepta za Puuno sladoled koji ne zahtijeva jaja. Daje izdašnu količinu ukusnog sladoleda.

Za izradu čokoladnog sladoleda potrebna vam je 1 litra čokoladnog mlijeka, 500 g kristal šećera, 150 g šlaga u prahu i 3 dc kisele vode.

Za izradu sladoleda od vanilije potrebna vam je 1 litra mlijeka, 500 g kristal šećera, 150 g šlaga u prahu, 3 decilitra kisele vode i 4 paketića vanilin šećera.

Za izradu voćnog sladoleda pomiješajte 1 litru mlijeka, 500 g kristal šećera, 150 g šlaga u prahu i 3 dc ili voćnog soka ili mješavine kisele vode i voća.

PRIPREMA:
Da biste napravili bilo koju vrstu sladoleda, počnite kuhanjem mješavine mlijeka i šećera. Nakon što se ohladi, prebacite smjesu u zamrzivač da se zamrzne (najbolje preko noći). Sljedeće jutro izvadite smrznuto mlijeko iz zamrzivača i pomiješajte ga sa šlagom i kiselom vodom ili voćnim sokom, ovisno o željenom okusu. Zamrznuto mlijeko postupno umiješajte žlicom, nastavljajući miješati mikserom. Kako se smjesa zgusne prebacite je u posudu i vratite u zamrzivač. U slučaju sladoleda na slici, šećer sam zamijenio s 200 grama fruktoze i dodao 4 žlice cappuccina tijekom procesa vrenja mlijeka.

Servirati
Uvidjevši da iz jedne mjere mogu dobiti dvije kutije sladoleda od po 1600 ml, odlučio sam da više neću kupovati sladoled. Umjesto toga, počeo sam raditi svoj vlastiti, osiguravajući da sam svjestan i da kontroliram sastojke koje koristim.

BONUS
Iznenadni napad vrtoglavice pri stajanju, suprug je isprva to pripisao niskom krvnom tlaku. Međutim, liječnička dijagnoza otkrila je neočekivani zaključak.
Zdravlje je tema koja je puna intrigantnih činjenica vrijednih pažnje.

Osjećate li često vrtoglavicu i obamrlost u ekstremitetima? Nažalost, imamo neke nepovoljne vijesti za podijeliti s vama.

Do deformacije vratnog diska i kralježaka može doći kako zbog genetskih faktora tako i zbog smanjene pokretljivosti, no spondiloza je i prirodna posljedica procesa starenja.

Kralježnica igra ključnu ulogu ne samo u pružanju potpore za glavu, već također djeluje kao zaštita za živčane putove koji prolaze kroz nju. Stanje poznato kao spondiloza nastaje kada se kralješci u vratnoj kralježnici kalcificiraju, često zbog nepravilnog držanja. Ovo je osobito uobičajeno među pojedincima koji dulje vrijeme provode sjedeći ispred računala, jer težina glave uzrokuje da se vrat blago naginje prema naprijed tijekom dana.

Kada se više puta nađete u ovom položaju, sila gravitacije će pokrenuti proces kalcifikacije, koji ne samo da će prestati na ovom mjestu, već će napredovati dalje prema ramenu.

Trauma vrata jedan je od primarnih čimbenika koji pridonose razvoju spondiloze.
pretežak
osteoporoza
Prirodna sklonost ili urođena sklonost
artritis
Iako spondiloza obično ne uzrokuje bol, postoje određeni simptomi kao što su nelagoda u vratu i utrnulost ramena koji mogu poslužiti kao pokazatelji stanja.
glavobolja
Osjećaj stezanja mišića u vratu nakon rotacije glave, buđenje s ukočenim vratom i osjećaj vrtoglavice kada se iznenada pogleda prema gore uobičajeni su simptomi spondiloze. Liječnik će dijagnosticirati ovo stanje nizom pregleda. U manje teškim slučajevima, fizioterapija može pružiti određeno olakšanje, dok je operacija potrebna samo u najekstremnijim situacijama, što treba odrediti prema liječničkom planu liječenja.

Preporučujemo