GRČKA TORTA: Kakao biskvit preliven bogatim čokoladnim nadjevom (VIDEO) Prepustite se jednoj od najfinijih grčkih čokoladnih torti.

Ljubitelji čokoladnih kolača sigurno će uživati ​​u ovom grčkom receptu. Nježni kakao biskvit, prožet slatkim nadjevom od čokolade i preliven slatkim vrhnjem, desert je koji će svatko poželjeti probati. Priprema čokoladne torte je jednostavna, a mješavina kondenziranog mlijeka i čokolade stvara primamljiv nadjev. Ovaj kolač Grci obično prave za svečane prilike.

 

Sastojci:
300 grama brašna, 250 grama šećera, 450 mililitara mlijeka, 200 mililitara ulja, 70 grama kakaa u prahu, 2 jaja, 1 žlica ekstrakta vanilije i prstohvat soli. Za fil: 800 grama zaslađenog kondenzovanog mleka i 200 grama crne čokolade.
Više:
500 mililitara slatkog vrhnja, 70 grama šećera i malo naribane čokolade.

priprema:

Odvojiti bjelanjke od žumanjaka. U zdjeli pomiješajte mlijeko i ulje pa umiješajte šećer, vaniliju i prosijani kakao. Promiješajte smjesu, zatim dodajte prosijano brašno, pazeći da se sve dobro sjedini. Zatim dodajte žumanjke i dobro promiješajte. U posebnoj posudi istucite bjelanjke s prstohvatom soli pa ih lagano umiješajte u smjesu. Premjestite tijesto u podmazan pleh koji ste posuli brašnom. Pecite u prethodno zagrijanoj pećnici na 200°C oko 20-25 minuta. U loncu uz miješanje zagrijte kondenzirano mlijeko pa ga maknite s vatre i dodajte nasjeckanu čokoladu. Miješajte dok se čokolada potpuno ne otopi. Kad je biskvit pečen, izbockati ga priborom da se naprave veće rupe, zatim uliti čokoladni fil i ravnomjerno ga poravnati. Ostavite da se ohladi na sobnoj temperaturi prije nego što ga stavite u hladnjak na pola sata. Umutiti slatku pavlaku sa šećerom, pa je premazati preko fila i odozgo staviti rendanu čokoladu.


BONUS

Prema tradiciji, sijanje božićne pšenice na današnji dan donosi blagoslov u dom cijele godine. Obično se predlaže da bi svatko trebao posaditi svoje žito.

Pšenica se sije na blagdan Svete Barbare, koji se obilježava 17. prosinca, ili na blagdan Svetog Nikole, koji je 19. prosinca.

Kako bismo osigurali da vaša božićna pšenica bude zdrava, živahna i obilna, utirući put uspješnoj 2025. godini, nudimo vam pet korisnih savjeta.

Pšenicu je prije sjetve potrebno dobro potopiti u mlaku vodu i ostaviti da odstoji preko noći. Nakon što je ovaj proces gotov, potrebno ga je osušiti papirnatim ručnikom prije sadnje, jer ova tehnika pospješuje klijanje.

Za najbolje rezultate preporučljivo je posaditi pšenicu u manju posudu ili na tanjurić. Pazite da se sjeme ne zadržava; potpuno ispunite dno spremnika kako biste uklonili sve prostore, a za bolju pokrivenost, preklapajte sjemenke u određenim dijelovima. Nakon toga dodajte dodatni sloj zemlje na vrh.

Jedna od mogućnosti osim zemlje je korištenje sloja vate namočenog u vodu, na koji se mogu staviti zrna pšenice. Kako piše Žena Blic, vata služi kao korisna alternativa zbog svoje sposobnosti da apsorbira višak vlage.

Kloniti se izvora topline bitno je pri skladištenju pšenice jer blizina takvih područja može dovesti do sušenja. Preporučljivo ga je postaviti uz prozor na umjereno toplo i dovoljno osvijetljeno mjesto.

Tijekom prvih dana čekanja da pšenica proklija, preporučljivo ju je pokriti aluminijskom folijom kako bi se održala vlaga. Nakon što počnu nicati zeleni izdanci, skinite foliju i lagano zalijevajte pšenicu svaki dan. Prema riječima Krstarice, za tanjur pšenice dovoljna je otprilike jedna žlica vode, a za ravnomjernu raspodjelu vode preporuča se korištenje plastične boce s raspršivačem.

Kako biste osigurali ujednačenost visine kako pšenica raste, odrežite vrhove tako da svi budu jednaki. Osim toga, običaj je da se žito okiti ukrasnom vrpcom u tri boje. Pazite da ne vežete uže prečvrsto; trebao bi biti dovoljno čvrst da ostane na mjestu bez stezanja.

Preporučujemo