Pripremite se zaprepastiti se kako ih lako možete eliminirati! I pogodi što? Rješenje vas već čeka u vašem hladnjaku!
.
Napadaju li ruže neprestano insekti? Ne bojte se, jer imamo savršen lijek!
Kada prvi put otkrijete prisutnost ušiju na vašim biljkama, neophodno je hitno riješiti problem. Mnogi pojedinci radije nego odgađaju čekaju zgodnu priliku za odlazak u poljoprivrednu apoteku i nabavu odgovarajućih lijekova. Nakon toga strpljivo čekaju odgovarajuće vremenske uvjete za primjenu insekticida, koji se obično koriste u tu svrhu.
Ali ne bojte se, jer nadohvat ruke imate vrhunski lijek – jednostavno otključajte hladnjak. Ako vi, poput većine domaćica, imate višak mlijeka, imate sredstva za borbu protiv mnoštva vrtnih nametnika. Sve što je potrebno je razrijediti vodom u omjeru 1:3 (primjerice jedan decilitar mlijeka na tri decilitra vode) i otopinu pretočiti u bočicu s raspršivačem.
Za optimalne rezultate, nanesite ovu otopinu izravno na uši, učinkovito se boreći protiv niza insekata i štetnika. Preporučljivo je intervenirati tijekom ranih faza njihovog životnog ciklusa, sprječavajući stvaranje opsežnih kolonija na vašim cvjetnim biljkama, poput ruža i kala. Ova je aplikacija također prikladna za korištenje na povrću u vašem vrtu.
Najzdraviji sir za vaš mozak tema je koja se vrti oko obitelji i zdravlja, a o kojoj se obično raspravlja oko 10 ujutro.
Losos, zeleno lisnato povrće i bobičasto voće spadaju među namirnice koje su nadaleko poznate po svom pozitivnom utjecaju na zdravlje mozga.
Iako postoji nekoliko namirnica za koje se smatra da su štetne za zdravlje mozga, utjecaj sira ostaje neizvjestan.
Prema neurologu dr. Mil Etenu, studije koje istražuju utjecaj konzumacije sira na zdravlje mozga dale su različite rezultate.
Tijekom razgovora s Paradeom objasnio je da je razlog tome što se sudionike istraživanja ispituje o ukupnoj potrošnji sira, a ne o specifičnim vrstama sireva koje konzumiraju.
Ipak, dalje navodi da je studija provedena 2023. godine pokazala opipljive rezultate, uspostavljajući korelaciju između konzumacije feta i cheddar sireva i poboljšanog pamćenja i kognitivnih sposobnosti.
Dr. Eten savjetuje da pri odabiru razmotrite opciju sira s nižim udjelom zasićenih masti.
Razlog za ovu korelaciju, kako on objašnjava, je veza između prehrane bogate zasićenim mastima i povećane vjerojatnosti razvoja demencije.
Prema riječima neurokirurginje dr. Betsi Granč, važno je biti oprezan pri konzumiranju prerađenih i pojedinačno pakiranih sireva i sirnih namaza jer mogu sadržavati diacetil, aromu koja se povezuje s gubitkom pamćenja i cerebrovaskularnim bolestima.
Stručnjaci su, uzimajući u obzir sve ove čimbenike, identificirali specifičnu vrstu sira koju bi trebalo uključiti u redovitu prehranu za promicanje zdravlja mozga.
Prema riječima dr. Granča, preferira konzumaciju cheddar sira koji je podvrgnut minimalnoj obradi.
Dodala je kako cijeni sir zbog njegovih svojstava jačanja mozga, jer sadrži konjugiranu linolnu kiselinu, poznatu po svojoj sposobnosti da smanji upalu i poboljša kognitivnu funkciju.
S obzirom na negativne učinke ultraprerađene hrane, uključujući sir, na zdravlje mozga, oba liječnika se slažu da preferiraju sireve koji su podvrgnuti minimalnoj obradi.