Konzumacijom ovog napitka prije spavanja ne samo da će se vaša jetra podvrgnuti procesu čišćenja već ćete doživjeti i gubitak težine i cjelokupno pomlađivanje organizma. Ovaj izvanredni fenomen trebao bi stupiti na snagu 19. ožujka 2023.
Kako biste svoje tijelo riješili nezdrave hrane, preporučljivo je svaku večer prije spavanja popiti jedan od ovih napitaka.
Dok ste u stanju mirovanja, čaj od kamilice ima sposobnost pročišćavanja jetre, umirivanja živčanog sustava, poboljšanja kvalitete sna i ublažavanja stresa.
2. Topla voda s limunom: Diuretička svojstva limuna pomažu u detoksikaciji jetre. Potrebni sastojci: 1 limun i 200 ml vode. Upute: Zagrijte vodu (izbjegavajte ključanje), zatim dodajte sok od limuna. Konzumirajte ovaj pripravak trideset minuta prije spavanja.
Zobene pahuljice, hrana bogata vlaknima prepuna esencijalnih vitamina i minerala, vrlo su korisne za poboljšanje probave i promicanje optimalnog rada jetre i crijeva. Za pripremu ovog hranjivog napitka trebat će vam 1 šalica zobenih pahuljica bez glutena i 6 šalica filtrirane vode. Započnite namakanjem zobenih pahuljica u vodi na sedam sati, nakon čega smjesu procijedite. Za dodatni okus dodajte malo cimeta u tekućinu i ohladite je. Za optimalne rezultate popijte dvije čaše ovog revitalizirajućeg napitka navečer, otprilike 30 minuta prije večere i 30 minuta prije spavanja.
Osobama s visokim krvnim tlakom savjetuje se oprez pri konzumiranju čaja od đumbira s limunom. Ovaj snažan pripravak služi kao sredstvo za detoksikaciju i pomaže u mršavljenju. Obilje vitamina i antioksidansa koji se nalaze u đumbiru i limunu doprinose prevenciji bolesti i potiču metabolizam. Osim toga, njihova protuupalna svojstva potiču eliminaciju toksina iz tijela. Za pripremu ovog revitalizirajućeg napitka prikupite 1 komad svježeg đumbira (otprilike 5 cm), 1 limun i 250 ml vode. Zakuhajte vodu, zatim dodajte đumbir i limunov sok, ostavite da kuha 10 do 15 minuta. Za optimalne rezultate, konzumirajte ovaj napitak najmanje tri puta tjedno u razdoblju od 30 dana.
BONUS
Slijedeći ove savjete za njegu, možete osigurati da će muškatle uspijevati i na temperaturama iznad 40 stupnjeva i nastaviti cvjetati do jeseni. Ovi savjeti su neprocjenjivi za najbolje rezultate.
Posljednjih nekoliko tjedana, vrući ljetni dani su trajali, zbog čega se ne samo ljudi, već i cijeli prirodni svijet bore s ekstremnom vrućinom.
Prema Glossyju, muškati imaju veću toleranciju na toplinu u usporedbi s drugim cvijećem i biljkama koje se obično nalaze na balkonima. Stručnjaci objašnjavaju razloge te otpornosti i daju savjete kako svojim muškatima osigurati ugodnije okruženje tijekom vrućih dana.
Muškati uspijevaju u toplim, sunčanim uvjetima i imaju sposobnost izdržati kratka razdoblja suše bez trpljenja trajne štete. To je zbog toga što njihove stabljike i lišće učinkovito zadržavaju vodu. Ipak, tijekom ljetnih mjeseci potrebna im je dodatna hidratacija kako bi cvjetale. Kako bi osigurali njihov opstanak i uspješan procvat, bitno je pridržavati se nekoliko ključnih smjernica.
Evo šest bitnih savjeta za pravilnu njegu muškatli tijekom vrućih ljetnih dana.
Pobrinite se da tlo ostane dovoljno hidratizirano kako bi se olakšalo cvjetanje i rast muškatnih biljaka. Ako je tlo hladno i vlažno, nema potrebe za dodatnim zalijevanjem. No, ako je tlo na dojam toplo i suho, potrebno ga je opskrbiti vodom.
Za optimalno upijanje vlage muškatnu lozu preporučljivo je zalijevati navečer ili ujutro, a ne danju kada je isparavanje vode veće. Tako će muškatna loza učinkovito iskoristiti dobivenu vlagu.
Izravno na izvor. Za optimalnu hidrataciju najučinkovitije je osigurati vodu biljci na razini tla, osiguravajući da ona dopre do svakog dijela koji zahtijeva prehranu. Usmjerite mlaz točno na željeno mjesto, a ostalo neka se pobrine biljka! Poželjnija je stajaća voda nego hladna voda izravno iz slavine.
Kako bi se osigurala odgovarajuća zasićenost tla, preporuča se koristiti barem veću čašu za svaku biljku. Cilj je temeljito namočiti tlo, iako je važno izbjeći nakupljanje viška vode. Treba napomenuti da je suhom tlu potrebno dodatno vrijeme za upijanje jer slabo upija vodu. Stoga se savjetuje da vodu ulijevate postupno, a ne odjednom.
Kvaliteta tla u zemlji igra značajnu ulogu u određivanju potreba muškatnog grožđa za vodom.
Kako biste smanjili potrošnju vode, razmislite o premještanju biljaka dalje od izravne sunčeve svjetlosti kako biste smanjili potrebnu količinu zalijevanja.
U prisustvu toplih dana i blagih noći, proces isparavanja se pojačava. Kada tlu nedostaje vlage, rast i cvjetanje biljke su otežani, što dovodi do oslabljenog stanja. Dugotrajna suhoća prisiljava biljku da se oslanja na svoje pohranjene rezerve vode, koje se s vremenom iscrpljuju, što potencijalno dovodi do potpunog uvenuća. Vrijedno je napomenuti da su takve pojave izuzetno rijetke među pelargonijama, jer one posjeduju sposobnost skladištenja vode u svojim stabljikama i listovima, navodi se na web stranici Pelargonium for Europe.