Napravite Bounty tortu bez pečenja za samo deset minuta.
Bounty torta je sada dostupna za sve čokoladne entuzijaste koji vole Bounty. Ovaj desert je jednostavan i brz za napraviti, što ga čini savršenim za iznenadne posjetitelje jer je gotov za samo desetak minuta.
Evo sastojaka potrebnih za pripremu ovog kolača:
300 grama mljevenog keksa, 200 grama crne čokolade i 100 mililitara mlijeka.
Phil:
500 mililitara mlijeka, 80 grama pšeničnog griza, 100 grama šećera i 200 grama kokosa.
Glazura:
100 mililitara slatkog vrhnja, 100 grama crne čokolade i 40 grama maslaca.
Postupak pripreme:
Čokoladu nasjeckajte na sitne komadiće i pomiješajte s izlomljenim keksom. Miješajte smjesu dok se dobro ne sjedini. Zatim dodajte mlijeko i dobro promiješajte. Smjesu za biskvit prebacite u kalup za torte i ravnomjerno rasporedite. Rukama ga pritisnite kako biste osigurali ravnu površinu.
U šerpi pomiješajte pola litre mlijeka, šećer i pšeničnu krupicu, te sastojke promiješajte i prokuhajte. Povremeno promiješajte da mlijeko ne zagori. Nastavite miješati dok se smjesa ne zgusne. Kad se zgusne, umiješajte kokos u griz i dobro promiješajte. Nadjev premažite preko biskvita. Nakon što se fil ohladi, prelijte ga glazurom od slatkog vrhnja, crne čokolade i putera.
Ostavite da se potpuno ohladi.
BONUS
BACAJ KOCKICE…IDEALNA TORTA
Sastojci
Za pripremu tijesta pomiješajte 30 grama kvasca, 200 grama margarina, 400 grama brašna, jedno jaje i dvije kašike šećera.
Za fil uzeti 200 grama mljevenih oraha, 180 grama šećera, kesicu vanilin šećera i po 100 grama džema od kajsija i višanja.
Za glazuru sjediniti 100 grama čokolade sa 5 kašika ulja.
Priprema
Margarin nasjeckajte na sitne kockice i pomiješajte s brašnom. Zatim pomiješajte šećer, jaje i kvasac u malo toplog mlijeka. Ovu smjesu mijesite dok se ne formira tijesto, a zatim ga narežite na kocke.
Smjesu podijelite na tri dijela i ostavite da odstoji oko 30 minuta. Mljevene orahe sjediniti sa šećerom i vanilin šećerom. Razvaljajte tijesto u tri lista, pazeći da odgovaraju dimenzijama tepsije. Prvi list stavite u podmazan pleh i narežite ga na kocke.
Počnite tako da marelicu namažete marmeladom i narežete je na male kockice. Zatim pomiješajte polovicu oraha i šećer u smjesu, a zatim dodajte drugi sloj na vrh. Na ovaj sloj nanesite marmeladu od višanja i pospite preostalim orasima i šećerom. Na kraju stavite treći list tijesta i pecite na 200 stupnjeva oko 30 minuta.
Kada se kolač ohladi, prelijte ga čokoladnom glazurom tako što ćete na laganoj vatri otopiti 100 grama čokolade sa 5 žlica ulja.
BONUS
Jednostavan i učinkovit način uklanjanja hrđe s kućnih prozora i vrata, bez upotrebe kemikalija ili boje.
Koje su primjene žičane četke i višenamjenskog WD-40®?
- šmirgl papir
- tkanina
- Rotirajuća četka, bušilica, četka za boce, sredstvo za uklanjanje boje i četka, zajedno s
- nožem.
- strugač
- propanski plamenik
Rđa na željeznim vratima ukazuje na problem koji se može riješiti. Kada se bavite uklanjanjem hrđe, usredotočite se na tretiranje samo zahvaćenih područja dok istovremeno štitite preostalu površinu. Snažno oribajte zahrđale dijelove žičanom četkom. Nakon što su ta područja čista, osigurajte potpuno uklanjanje hrđe pomoću brusnog papira srednje granulacije (240-280) i temeljito očistite površine. Nakon završetka radova na cijelim vratima, uklonite svu prašinu četkom. Najbolji pristup za ovaj korak uključuje nanošenje višenamjenskog WD-40 na zahvaćeno područje i brisanje krpom. Ovaj proces pomaže u sprječavanju daljnjeg širenja korozije.
U ovom scenariju jednostavno korištenje žičane četke za brisanje vrata neće biti dovoljno; ova metoda može biti prilično naporna i naporna. Umjesto toga, preporučljivo je koristiti bušilicu opremljenu rotirajućom četkom. Odaberite kist koji odgovara veličini i obliku površine koju planirate tretirati, bilo da je u obliku šalice, diska ili okrugla. Korištenje bušilice vrlo je učinkovito, a najbolje je raditi srednjom brzinom kako biste osigurali kontrolu i smanjili mogućnost nesreća. Osim uklanjanja hrđe, također ćete morati skinuti nekoliko centimetara boje s područja koja nisu zahrđala. Za čišćenje detaljnih dijelova vrata i uskih prostora odaberite četku manjeg promjera. Nakon što se napravi ovaj početni korak, bit će potrebne daljnje radnje. Morat ćete izbrusiti područje, još jednom ga očistiti, nanijeti WD-40 i završiti brušenjem krpom.
Vidljiva oštećenja i značajna površinska hrđa jasno ističu primarni problem. Za uklanjanje hrđe sa željeznih vrata bit će potreban značajan napor. Za početak treba upotrijebiti rotirajuću četku za uklanjanje najtvrdokornijih ostataka hrđe i metala. Nakon toga, predlažu se mehaničke metode za uklanjanje hrđe i boje, koje mogu uključivati uklanjanje i hrđe i boje ostaci. Iako ova metoda može zahtijevati dodatno vrijeme, često joj se daje prednost jer jamči da se naknadno konzerviranje i ponovno bojanje može izvesti na površini koja je potpuno čista, bez hrđe i stare boje.
Kako biste uklonili hrđu, nanesite posebno sredstvo za uklanjanje boje na cijelo pogođeno područje. Obavezno je nositi rukavice, zaštitne naočale i štitnik za lice jer ovaj proizvod može biti korozivan. Ostavite sredstvo za uklanjanje boje nekoliko minuta da otopi boju, a zatim ga nježno uklonite nožem, strugalicom, četkom i brusnim papirom. Zatim upotrijebite bušilicu s rotacijskom četkom za daljnji postupak. Završite nanošenjem WD-40 i brisanjem površine.
Kako biste uklonili hrđu, primijenite izravnu toplinu na zahvaćeni dio pomoću toplinskog pištolja postavljenog na približno 600°C ili plamena plinske baklje. Usredotočite se na zagrijavanje malog metalnog dijela željeznih vrata dok se boja ne počne uvijati i ljuštiti. Kada se to dogodi, upotrijebite nož za kit i žičanu četku za uklanjanje hrđe.