Opširno je dokumentirano i podijeljeno u različitim zajednicama, naglašavajući njegove potencijalne dobrobiti za dobrobit obitelji i cjelokupno zdravlje.

Dovoljan je gutljaj ovog napitka dnevno: renomirani kardiolog preporučio je ovaj recept u cijelom svijetu kao preventivu protiv srčanih bolesti. Unatoč tome što je drevni narodni lijek, njegova je učinkovitost toliko nevjerojatna da čak i medicinski stručnjaci podržavaju njegovu konzumaciju.

Učinkovito rješenje za zdravlje kardiovaskularnog sustava, ovaj lijek pokazao je svoju učinkovitost u liječenju zatajenja srca, angine pektoris, pa čak i težih srčanih oboljenja. Poznati kardiolog Ivan Pavlovič Neumivakin predstavio je prirodni lijek koji služi kao preventiva protiv bolesti srca. Ovaj drevni lijek za srce, star 800 godina, može se pripremiti bez napora i brzo.

Ovaj lijek se obično propisuje osobama koje pate od srčanih problema kao što su palpitacije, nepravilni otkucaji srca ili oni uzrokovani stresom, a također je pokazao učinkovitost u liječenju angine pektoris.

Potrebne komponente za ovaj recept uključuju:

Za ovaj recept potrebno vam je 10 stabljika svježeg peršina (bez korijena), litra domaćeg crnog ili bijelog vina, dvije žlice vinskog octa i 300 g prirodnog meda.

priprema:

Pomiješajte litru čistog, nepatvorenog vina s deset nedavno ubranih stabljika peršina, uključujući i listove, te dodajte 1-2 žlice vinskog octa. Ostavite smjesu da se kuha na laganoj vatri 10 minuta. Nakon toga dodajte 300 grama meda i nastavite kuhati još 4 minute.

Nakon zagrijavanja vino procijedite i pretočite u boce koje ste temeljito oprali jakim alkoholom. Dobro zatvorite boce dok je vino još toplo. Važno je napomenuti da sediment koji se može pojaviti nije opasan i može se bezbrižno konzumirati.

Preporuča se dnevna konzumacija napitka, u koracima od jedne žlice, dok se bolest ne smiri. U slučajevima težih bolesti poželjno je produžiti trajanje primjene.

BONUS:
Nedavna studija otkrila je da nošenje ove boje odjeće može privući krpelje, što predstavlja zdravstveni rizik za pojedince i njihove obitelji. Krpelji, strpljivi i naizgled lukavi, ulijevaju strah ne samo planinarima, već i svima koji odluče provesti vrijeme na otvorenom.

Na sklonost krpelja da se zakače za vas može utjecati i boja vaše odjeće, uz nošenje odjeće dugih rukava i nanošenje repelenata. Ako se krpelj odluči zakačiti za vas, učinit će to na poseban način.

Prema entomologinji i edukatorici Kait Chapman sa Sveučilišta Nebraska-Lincoln, mišljenje da krpelji padaju s drveća zapravo je netočno. Umjesto toga, ova sićušna stvorenja sjede na vrhovima visokih vlati trave, ispruživši prednje noge u iščekivanju da se zakače za domaćine koji prolaze. 

Utjecaj boje na privlačnost krpelja ljudima i dalje je nedovoljno poznat, a dostupno je ograničeno istraživanje. Međutim, određene studije pokazuju da nošenje svijetle ili bijele odjeće može povećati vjerojatnost privlačenja krpelja..

Preporučujemo