Ovaj kolač od jabuka doista je izvrstan: nadjev se lako otapa na nepcu i može se pripremiti u tren oka.
Ova dva povrća imaju potencijal značajno smanjiti abdominalno salo u jednoj noći. Lijena pita, poznata kao jedan od najpopularnijih kolača s jabukama, obično se priprema za razne prilike.
Ovaj je recept iznimno jednostavan za pripremu, a ako volite voćne kolače, preporučujemo da ga isprobate. Nježnu koru krasi zadivljujući nadjev koji spaja jabuke i puding od vanilije, nakon čega slijedi nadjev za tortu od sira koji služi kao glazura torte. Sigurno ćete se zaljubiti u ovaj kolač od jabuka od prvog zalogaja.
Sastojci:
Što se tiče tijesta:
Za pripremu pudinga od jabuka potrebni su sljedeći sastojci: tri jaja, 90 grama šećera, prstohvat soli, 130 grama brašna i jedna kašičica praška za pecivo.
Za fil su potrebne tri jabuke, 850 mililitara soka od jabuke, 45 grama šećera i dva paketića pudinga od vanile.
Četiri stotine mililitara slatkog vrhnja, šest stotina grama krem sira i šezdeset grama šećera.
priprema:
Miksajte jaja, šećer i malo soli dok ne dobijete pjenastu smjesu. Nakon toga umiješajte prosijano brašno s praškom za pecivo, temeljito promiješajte prije nego što smjesu prebacite u posudu obloženu papirom za pečenje. Stavite u prethodno zagrijanu pećnicu na 180 stupnjeva i pecite oko 25 minuta. Nakon što se kora ohladi, pažljivo skinite papir za pečenje i odrežite tanki sloj s gornje strane. Pripremite jabuke tako da ih ogulite i nasjeckajte, pa sjedinite sa 750 ml soka i šećerom. Zagrijte smjesu do točke vrenja pa u nju dodajte puding koji ste razmutili sa 100 ml soka. Nastavite kuhati još 2-3 minute uz stalno miješanje. Preko kore izlijte nadjev od jabuka, ravnomjerno ga poravnajte, a zatim po vrhu pokapajte slatko vrhnje umućeno sa krem sirom i šećerom. Na kraju obrezanu koru sitno izmrviti i posuti po ohlađenom kolaču.
NIJE CECA! JESTE LI SVJESNI IDENTITETA PJEVAČICE SA SLIKE? 40 GODINA JE DIO ŠUA: Skeptični smo da li ćete moći pogoditi!
Dok se suvremeni popularni umjetnici često karakteriziraju kao pretjerano ležerni i razotkrivajući, ovaj je fenomen na sličan način bio raširen među pop i folk glazbenicima 1980-ih.
Članica ove ekipe postala je i folk pjevačica Biljana Jevtić, koja je svoj debitantski album izdala 1983. godine.
Na platformi Instagram osvanula je fotografija pjevačice iz ranijih godina koja otkriva primjetnu razliku u njezinom izgledu kroz vrijeme.
Iako Biljana u svojim pjesmama može izraziti teme i nevine i burne ljubavi, jednako je poznata po fotografiji koja je široko rasprostranjena na društvenim mrežama, na kojoj je prikazana gola.
Pjevačica već nekoliko godina uživa u sretnom braku s kolegom umjetnikom Aleksandrom Ilićem, s kojim ima sina Ivana.
MINI KRAFNE PRIPREMLJENE ZA 15 MINUTA: Ove divne poslastice brzo se rade bez kvasca—jednostavno ih pospite šećerom za maksimalan užitak.
Nostalgično uživanje, mini krafne neprestano osvajaju naša srca, bilo da su uparene s kavom, čajem ili poslužene kao lagani desert nakon ručka. Njihova jednostavna priprema i uobičajeni sastojci koji se nalaze u većini kućanstava čine mini krafne savršenim izborom za obiteljska okupljanja ili kao slatki međuobrok za djecu. S mekom unutrašnjosti i hrskavom vanjštinom posutom šećerom u prahu, ove krafne evociraju draga sjećanja iz djetinjstva.
Potrebni sastojci su: 2 jaja, 2 žlice šećera, 18 grama vanilin šećera, 300 mililitara jogurta, 10 mililitara domaće rakije (koja pojačava oštrinu i aromu, ali nije obavezna), naribana korica naranče, sok od pola naranče , 300 grama brasna, 1 paket za pecivo praha, prstohvat soli, ulje za prženje i šećer u prahu za posipanje (po želji s cimetom za dodatni miris).
Priprema
Za pripremu tijesta za krafne počnite umutiti jaja sa šećerom i vanilin šećerom. Nastavite miksati dok se smjesa ne sjedini i dobije laganiju pjenastu konzistenciju koja je neophodna za prozračnost i mekoću krafni.
Dodavanje tekućih komponenti: U smjesu od jaja dodajte jogurt i lagano promiješajte. Ovaj je sastojak neophodan za ovu deliciju jer daje prepoznatljivu mekoću i bogatstvo okusa. Nakon toga dodajte manju količinu rakije koja je navedena u ovom receptu. Dodatak rakije pomaže u smanjenju upijanja ulja tijekom prženja i pojačava hrskavost vanjštine.
Esencija citrusa: U smjesu umiješajte naribanu koricu naranče i sok od polovice naranče. Ove komponente krafnama daju ljupku svježinu i miris, čineći ih prikladnima za uživanje tijekom cijele godine, a posebno u zimskim mjesecima kada je privlačnost aroma citrusa posebno zamamna.
Dodavanje suhih sastojaka: Polako dodajte brašno, zajedno s prstohvatom soli i praškom za pecivo. Lagano miješajte dok ne dobijete glatko i jednolično tijesto. Tijesto treba biti srednje gustoće, niti pregusto niti prerijetko, kako bi krafne zadržale svoj oblik tijekom prženja.
Ostaviti tijesto da se odmori znači prekriti ga plastičnom folijom i ostaviti da odstoji dok ulje ne postigne odgovarajuću temperaturu. Ovo vrijeme odmora pospješuje dizanje krafni tijekom prženja i pridonosi mekoj unutarnjoj teksturi.
Priprema ulja za prženje krafni: U dubokoj tavi ili loncu zagrijte ulje na srednje jakoj vatri. Ulje mora postići dovoljnu temperaturu da krafne postanu hrskave izvana, dok iznutra ostanu meke. Da biste utvrdili odgovarajuću temperaturu, u ulje unesite malu količinu tijesta; ako se odmah počne pržiti, ulje je dobro pripremljeno.
Za pripremu lopatice za vađenje tijesta, preporučljivo je žličicu za kavu prije vađenja uroniti u hladno ulje. Ovaj postupak pomaže u sprječavanju lijepljenja tijesta za žlicu, čime se olakšava proces spuštanja krafni u ulje.
Oblikovanje krafni uključuje uzimanje malog dijela tijesta žlicom i nježno stavljanje u vruće ulje. Bitno je osigurati da krafne budu dovoljno razmaknute jedna od druge tijekom ovog procesa, što im omogućuje da se jednoliko prže i postignu ugodnu zlatnu nijansu.
Prženje: Krafne pecite u ulju nekoliko minuta dok ne porumene sa svih strana. Nakon što su ispečeni, rešetkastom žlicom ih izvadite iz ulja i prebacite na papirnate ubruse da upiju višak ulja.
Završni korak: nanošenje šećera u prahu. Nakon što se krafne malo ohlade, pospite ih šećerom u prahu. Za dodatnu notu, dašak cimeta može se dodati u šećer u prahu, pojačavajući i aromu i toplinu. Ove divne poslastice možete poslužiti uz vrući čaj, kavu ili sok, prema želji.
Kvaliteta ulja za prženje: Preporučljivo je koristiti biljno ulje, poput suncokretovog, koje ima neutralan okus koji neće utjecati na okus krafni.
Temperatura ulja: bitno je osigurati da je temperatura ulja na odgovarajućoj razini. Ako je ulje prevruće, krafne će brzo potamniti izvana dok će iznutra ostati nedovoljno pečene. Nasuprot tome, ako je ulje nedovoljno zagrijano, krafne će upiti previše ulja.
Rakija za dodatnu hrskavost: Iako uključivanje rakije nije obavezno, skromna količina alkohola može uvelike poboljšati teksturu krafni. Tijekom procesa prženja, alkohol brzo isparava, što rezultira laganom i hrskavom vanjskom stranom.
Kako bi održali svoju svježinu, mini krafne idealno je uživati tople i odmah nakon prženja; međutim, mogu se čuvati u hermetički zatvorenoj posudi kako bi zadržali svoju mekoću još jedan dan.
Zaključak
Za ljubitelje praktičnih i jednostavnih slastica, mini krafne predstavljaju idealan izbor. Bilo da se pripremaju za obiteljski događaj, kao desert za posjetitelje ili jednostavno da dodaju dašak slatkoće nakon obroka, utjelovljuju izvrsnu kombinaciju jednostavnosti i okusa. Njihova brza priprema i korištenje jeftinih sastojaka čine ih posebno prikladnima za pojedince koji se pridržavaju ograničenog budžeta. Pažljivo slijedeći ovaj recept, poslužujući ih s toplim osmijehom i uživajući u pohvalama koje će sigurno dobiti, možete u potpunosti cijeniti njihovu privlačnost.