Jedna od preporuka koje liječnici preporučuju za sprječavanje krvnih ugrušaka je piti puno vode jer je dehidracija također faktor rizika.
Krvni ugrušci, odnosno krvni ugrušci, jedna su od najopasnijih stvari koje se mogu stvoriti u našem tijelu. Jednom kada se formira, ugrušak može putovati kroz krvotok i na kraju uzrokovati kobnu blokadu.
Najčešće se javljaju nakon određenih ozljeda, a ako se ne razgrade prirodnim putem, mogu ograničiti dotok krvi u srce i uzrokovati ozbiljna zdravstvena stanja. Krvni ugrušci također mogu dovesti do plućne embolije, koja se događa kada se krvni ugrušak zaglavi u plućnoj arteriji i spriječi krv da dopre do pluća. Uobičajeni simptomi krvnih ugrušaka su neobjašnjiva duboka bol u mišićima te crvenilo i oticanje nogu. Ako krvni ugrušak putuje do pluća, simptomi mogu varirati i mogu se pojaviti kroz disanje.
U tim slučajevima ljudi mogu osjetiti kratak dah ili bol u prsima koji se pogoršavaju kada udišu. Osim toga, simptomi mogu biti iskašljavanje krvi i nesvjestica, u kojem slučaju treba odmah potražiti pomoć. Kada su u pitanju čimbenici rizika za nastanak tromboze, glavni je svakako dugotrajni ostanak u istom položaju s prekriženim nogama.
Liječnici upozoravaju da je potrebno s vremena na vrijeme ustati i “protegnuti” noge kako ne bi došlo do nepotrebnih bolesti. Osim toga, ugrožene su i žene koje koriste hormonske lijekove, osobe starije od 60 godina, osobe koje piju alkohol ili puše. Jedna od preporuka koje liječnici preporučuju za sprječavanje krvnih ugrušaka je piti puno vode jer je dehidracija također faktor rizika. Oni nose “novo”.