Kada je riječ o njezi biljaka i cvijeća, sve češće se spominje jedan proizvod koji na prvi pogled nema nikakve veze, ali za koji mnogi tvrde da je posebno učinkovit.

Svaki cvijet zahtijeva različitu njegu, a najbolje je pitati prodavača određenog cvijeta u kojoj trgovini ste ga kupili. Naravno, kada kupujete biljku, želite da ona bude lijepa i bujna tijekom cijele godine, ali to je često teško postići.

Na društvenim mrežama grupa je raspravljala o tome kako cvijeće može pravilno cvjetati, rasti i razvijati se tijekom cijele godine, a brojni komentari dali su jedan odgovor – ricinusovo ulje.

Ljubitelji cvijeća kažu da je dovoljno dodati žličicu ricinusovog ulja u litru i pol vode sobne temperature. Čvrsto zatvorite bocu i snažno protresite. Prije zalijevanja ulje treba dobro pomiješati s vodom kako se ne bi oštetilo korijenje biljke. Nakon snažnog protresanja boce, cvijeće odmah prelijte vodom. Još jedan savjet, piše Jutarnji.hr, je da ako biljka cvate jednom godišnje, onda je jednom godišnje zalijte ovako pripremljenom otopinom.

Ako nastavi cvjetati, samo ga jednom mjesečno zalijevajte ovom otopinom. Jeste li probali?

BONUS:

Tajni sastojak za najukusniji pečeni krumpir: uvijek hrskav i nikad ljepljiv

Pečeni krumpir jedan je od najpopularnijih priloga. Dobro se slaže sa svim mesnim jelima, ali i sa sezonskim salatama. Međutim, mnoge domaćice nailaze na probleme pri njihovoj pripremi jer se prilikom pečenja lijepe i nisu dovoljno hrskavi.

Kako biste spriječili da vam se to dogodi, evo provjerene metode:

SASTOJCI

1 kg krumpira
2 žlice kukuruznog brašna
100 ml ulja
Posoliti po potrebi
Biljni lijek (po izboru)

Pripremiti:

Krompir ogulite, narežite na četvrtine i blanširajte u blago posoljenoj vodi. Zatim ga prebacite u cjediljku, malo ohladite i pospite kukuruznom krupom. Protresite cjedilo da se krumpir sa svih strana što više pobrašni.

Upaliti pećnicu na 220 stupnjeva, namastiti tepsiju za pečenje krumpira i staviti u pećnicu. Tek kad se ulje zagrije, izvadite tepsiju iz pećnice, dodajte krumpir i vratite u pećnicu da porumeni, ali smanjite temperaturu na 200 stupnjeva.

Ako volite začinsko bilje, dodajte ga čim krumpir prebacite u vruću tavu.

Ako krumpir stavite u tavu s hladnim uljem, prilikom pečenja će se zalijepiti i raspasti kad ga izvadite. U vrućoj tavi zagrijte ulje kako se krumpir ne bi zalijepio za tavu tijekom pečenja.

Za dvadesetak minuta krumpir će biti zlatan i hrskav. Poslužite vruće

Preporučujemo