Sastojci:
Za ovaj recept potrebno vam je 500 grama boba, 1,5 kilograma crvene paprike ajvarke, tri glavice crnog luka, tri do četiri češnja češnjaka, tri do četiri kašike ulja, jedna kašika sitno mljevene crvene paprike i kombinacija biljnih začina, soli, papra i peršina.

priprema:
Da biste pripremili grah, počnite tako da ga potopite u hladnu vodu i ostavite da se namače preko noći.
Kako biste osigurali da grah ostane netaknut, bacite početnu vodu korištenu za kuhanje i zamijenite je svježom. Pojačajte okus dodavanjem sitno narezanog luka i raznog povrća u novu vodu. Mahune kuhajte na laganoj vatri pazeći da ne puknu. Kad je kuhan, grah odvojite od tekućine koju možete ostaviti za kasniju upotrebu.
Za ponovno stvaranje odlomka:

Za početak zagrijte malu količinu ulja u tavi i pirjajte dvije sitno nasjeckane glavice luka. Zatim u tavu dodajte češnjak i sitno mljevenu crvenu papriku. Kad je luk kuhan, dodajte procijeđeni grah i popržite ga. Začinite smjesu solju, paprom i peršinom prema vlastitom ukusu. Da biste postigli željenu gustoću, dodajte malo vode u kojoj se kuhao grah. Važno je dodati samo malu količinu, jer je namjera malo razrijediti smjesu.
4. Uzmite očišćene paprike i napunite ih pripremljenim mahunama, pazeći da ih iznutra posolite. Paprike redati u većoj posudi za pečenje ili pećnici. Ako je ostalo zrna graha, ravnomjerno ih rasporedite po paprikama. Po vrhu pokapati malo vode i ulja.
Da biste postigli izvrstan rezultat, stavite smjesu u prethodno zagrijanu pećnicu na temperaturu od 180-200 stupnjeva i ostavite da se peče otprilike jedan sat. Kad je potpuno kuhano, ukrasite svježim peršinovim listom. Uživajte u ugodnom rezultatu!

bonus

Započnite svoje putovanje danas, jer ni najneiskusniji ne mogu izvršiti ovaj zadatak!

Poznato je da ljuske luka ublažavaju bolove u ušima, a također mogu pomoći u smanjenju tjelesne temperature, što služi kao praktičan primjer.

U samo 7 minuta možete značajno povećati potenciju primjenom ove jednostavne tehnike, što rezultira peterostrukim povećanjem.

Unatoč tome što je opće poznat po svojoj upotrebi u svježem stanju, luk također posjeduje sposobnost da se koristi u pečenom obliku, činjenica koju mnogi pojedinci ne prepoznaju.

Čak i kada je podvrgnut toplinskoj obradi, luk zadržava svoja vrijedna svojstva, osiguravajući njegovu daljnju korisnost.

Poznato je da konzumacija pečenog luka pomaže u zacjeljivanju čireva i pospješuje oporavak rana koje sporo zacjeljuju.

Za ublažavanje tegoba preporuča se ispeći luk s netaknutom ljuskom i staviti ga na oboljelo mjesto.

Uključivanje pečenog luka u prehranu također može pružiti olakšanje od raznih bolnih stanja.

U trajanju od 20 minuta jednostavno stavite topli oblog od luka na zahvaćena područja.

Pečeni luk ima potencijal pružiti olakšanje za hemoroide, nudeći jedinstvenu opciju liječenja.

Ljuske luka imaju dezinfekcijska svojstva i pomažu u pomlađivanju stanica kože.

Pacijentima koji se bore s problemima zgrušavanja krvi često se savjetuje da uvrste pečeni luk kao dopunsko jelo.

Nakon srčanog ili moždanog udara, medicinski stručnjaci često savjetuju uključivanje luka u prehranu.

Dijabetičari mogu imati koristi od konzumiranja pečenog luka na prazan želudac, jer se preporučuje za njihovo zdravlje.

Već nakon tjedan dana dolazi do izražaja pozitivan učinak zahvaljujući jedinstvenom sastavu ovog povrća – sumporu i željezu. Ove hranjive tvari igraju vitalnu ulogu u regulaciji razine glukoze u krvi i osiguravanju optimalnog funkcioniranja gušterače i jetre.

Dokazano je da konzumacija pečenog luka ima pozitivan učinak na zdravlje osoba koje boluju od hipertenzije i ateroskleroze.

Konzumacija luka pomaže u čišćenju krvnih žila, učinkovito smanjujući rizik od visokog krvnog tlaka.

Pečenje luka nudi dodatnu korist u obliku eliminacije eteričnih ulja odgovornih za poseban miris koji se obično povezuje s lukom.

Što se tiče pečenja, odlučite se za luk srednje veličine jer ima najveću koncentraciju elemenata u tragovima.

Preporučujemo