Oglasi - Advertisement

Spremno za rolanje za 10 minuta…priprema je potpuno drugačija, a zašto ćete vidjeti u receptu.

SASTOJCI

  • 750 g brašna,
  • 150 g putera,
  • 3 kašike šećera u prahu,
  • 2 kašičice soli,
  • 500 ml mlijeka,
  • 50 grama svežeg kvasca,
  • 1 jaje i prstohvat soli.

Ako pravite slatka peciva, koristite:

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa
  • 750 g brašna,
  • 150 g putera,
  • 125 g šećera u prahu,
  • 500 ml mlijeka,
  • 50 grama svežeg kvasca,
  • 1 jaje, malo šećera,
  • Premažite sa 30 do 40 g otopljenog putera.

pripremiti:

Kratko mlijeko pomiješano sa šećerom u prahu i puterom zagrijati do tačke ključanja. Pustite da se smjesa ohladi na 37 stepeni (određuje se dodirom prstiju), a zatim umiješajte svježi kvasac. Pomiješajte brašno i sol i mijesite dok ne dobijete glatko tijesto.

Odmah počnite umotavati 20 knedli u tijesto. Svaku jufku tanko narežite i uvijte u rolnice. Rolice stavite na pleh obložen papirom za pečenje. Zatim pokrijte pleh kuhinjskom krpom i ostavite na sobnoj temperaturi 1 sat. U međuvremenu zagrejte rernu na 250 stepeni.

Svaki rolat pre pečenja premažite umućenim jajetom i prstohvatom soli. Stavite ih u zagrejanu rernu na 250 stepeni i pecite 8 minuta. Nakon pečenja kiflice premazati otopljenim puterom ili margarinom (30-40 g).

Bonus članak:

Svi zagrijemo pećnicu prije pečenja, ali evo zašto ova praksa može biti ozbiljna greška koja može predstavljati rizik po zdravlje.

Razmišljate o pravljenju kolačića, kolača ili isprobavanju novog recepta?

Pogledajte upute za pripremu i vidjet ćete prvi korak: “Zagrijte pećnicu”. Tada vam padne na pamet da vam treba dodatno vrijeme da uživate u obroku. Ili, ako ste u stisci s vremenom ili imate stariju pećnicu bez digitalnog termometra, možda će vam biti teško odrediti kada je vaša pećnica dostigla odgovarajuću temperaturu.

Bez obzira na to, možda se pitate: “Da li zaista trebam zagrijati svoju pećnicu”, javlja Real Simple.

Odgovor se razlikuje u zavisnosti od toga šta planirate da ispečete.

Predgrijavanje uključuje postavljanje uređaja na željenu temperaturu i puštanje da se zagrije do tog nivoa, kaže Laura Klein, kuhar i istraživač potrošača za Hamilton Beach Brands.

Ako mislite da možete samo zagrijati pećnicu, to nije sasvim tačno.

Svaku opremu za kuvanje koja se koristi za pripremu hrane treba prethodno zagrijati kako bi se osiguralo da postigne odgovarajuću temperaturu.

Klein objašnjava da su razlozi za prethodno zagrijavanje standardne kuhinjske pećnice, tostera ili friteze isti. Nadalje je primijetio da je za razne vrste hrane potrebno prethodno zagrijavanje, dok je za druge, poput kolača ili kruha, potrebna toplina da bi se aktivirali dizači u receptu.

Još jedan ključni razlog za prethodno podgrijavanje određenih recepata i jela odnosi se na sigurnost hrane.

Na kraju, želite da izbjegnete da hrana koju pripremate naškodi sebi, ili što je još važnije, vašoj porodici ili gostima.

Klein naglašava važnost razmatranja sigurnosti hrane pri rukovanju mesom ili peradi.

Da bi se izbjeglo stvaranje bakterija, hrana mora dostići sigurnu unutrašnju temperaturu. Niko ne želi da iskusi posledice nedovoljno kuvane hrane. Prethodno zagrijavanjem pećnice osiguravate da vaša hrana brzo dostigne željenu temperaturu, čime ćete manje vremena provoditi u “opasnoj zoni” (to jest, u temperaturnom rasponu koji potiče brzi rast bakterija). Dakle, kada recept kaže da se prethodno zagreva, važno je da taj korak shvatite ozbiljno i ne preskočite ga. Ipak, nije potrebno zagrijati pećnicu svaki put kada je koristite, na primjer, ako je vaša namjera jednostavno podgrijati obrok umjesto da ga ispečete.

Klein objašnjava da, iako ne morate prethodno zagrijati pećnicu da biste podgrijali određenu hranu, kao što su pizza ili ostaci, to će ubrzati proces podgrijavanja.

Kako znate da li je vaša hrana pravilno zagrejana?

USDA navodi da ostatke treba zagrijati na 75°C. Kako bi hrana bila sigurna i ukusna, Klein preporučuje korištenje termometra za hranu za provjeru temperature. Iako moderne pametne pećnice obično signaliziraju kada je dostignuta ciljna temperatura, one možda neće uvijek pružiti potpunu tačnost. Imajte na umu da što je temperatura viša, to je duže vrijeme predgrijavanja. Da biste bili sigurni, preporučljivo je sačekati oko 20 minuta, posebno kada se pripremaju jela od mesa.


Evo 9 rešetki za krastavce i pratećih ideja koje će vam pomoći da izvučete maksimum iz svog useva.

Sa svojim osvježavajućim okusom i raznovrsnom kulinarskom upotrebom, krastavci su osnovna namirnica u mnogim vrtovima. Bilo da uzgajate krastavce za salate, kisele krastavce ili grickalice, maksimiziranje prinosa krastavca uvijek je vaš cilj. Jedna efikasna metoda je korištenje rešetki i nosača. Ove strukture ne samo da štede prostor, već i doprinose zdravijim biljkama i većim prinosima. Evo devet rešetki za krastavce i pratećih ideja koje će vam pomoći da izvučete maksimum iz svog useva.

A-frame rešetke:
Rešetka sa A-okvirom je klasičan izbor za krastavce. Ova vrsta roštilja napravljena je od čvrstog materijala poput drveta ili metala i podsjeća na obrnuti “V” oblik. Vinova loza krastavaca može se popeti sa obe strane okvira, maksimizirajući vertikalni prostor u bašti.

Paneli od žičane mreže:
Paneli od žičane mreže pružaju dobru podršku za biljke krastavca. Postavite ih okomito uz baštensku gredicu, lagano provlačeći vinovu lozu kroz mrežu dok krastavci rastu. Ova metoda drži voće od tla i potiče bolju cirkulaciju zraka, čime se smanjuje rizik od bolesti.

Teepee BBQ:
Slično A-frame rešetkama, teepee rešetke se sastoje od tri ili više stubova raspoređenih u obliku konusa i povezanih na vrhu. Loze krastavaca će se prirodno popeti na stub, a otvorena struktura olakšava berbu.

PVC cevna mreža:
PVC cijev je lagana, pristupačna i laka za rad, što je čini idealnim materijalom za rešetku. Upotrijebite PVC cijev i konektore da napravite rešetku koja će pružiti dovoljnu potporu lozi krastavca da se penje. Ovaj dizajn rešetke je prilagodljiv i može se uklopiti u vrt bilo koje veličine.

Ark Cow Panel:
Za čvrstu i izdržljivu opciju rešetke, razmotrite Ark Cattle Panele. Ove čvrste žičane ploče mogu se savijati u lukove, stvarajući strukturu nalik tunelu na koju se krastavci penju. Ovaj dizajn ne samo da maksimizira prostor već i dodaje vizuelni interes vašem vrtu.

žičana mreža:
Jednostavna, ali efikasna mreža za užad uključuje vodoravno istezanje žica između dva stupa ili stupa. Kako vaše biljke krastavaca rastu, koristite nježne vezice ili kopče kako biste trenirali vinovu lozu da se penje po užetu. Ova metoda je jeftina i lako se dobija voće.

Bambusova mreža:
Bambus je održiv, obnovljiv resurs i odličan je materijal za izradu rešetki. Upotrijebite bambusove motke kako biste stvorili čvrsti okvir za penjanje za svoje biljke krastavca. Ova rešetka prirodnog izgleda dodaje rustikalni šarm svakom vrtnom ambijentu.

Zidna rešetka:
Ako je prostor u vrtu ograničen, razmislite o postavljanju zidne rešetke. Pričvrstite rešetku direktno na ogradu ili vanjski zid i ostavite lozu krastavca da raste okomito. Ovaj inovativni pristup maksimizira efikasnost prostora i drži plodove sa zemlje.

Reciklirani materijali:
Budite kreativni i dizajnirajte rešetku koristeći reciklirane materijale kao što su stare ljestve, palete ili čak kotači za bicikle. Ovo ne samo da smanjuje otpad, već i daje jedinstven dodir vašoj bašti. Upotrijebite svoju maštu i ponovo osmislite predmet u funkcionalni držač za krastavce.

Uz ovih devet rešetki za krastavce i pratećih ideja, možete optimizirati svoju baštu i povećati prinose žetve. Bilo da više volite tradicionalnu drvenu konstrukciju ili inovativni reciklirani dizajn, postoji opcija rešetke koja odgovara potrebama svakog vrtlara. Pružajući svojim biljkama krastavca čvrstu podršku za penjanje, uživat ćete u zdravijoj lozi, čišćem voću i obilnoj berbi tijekom cijele sezone.


 

PREUZMITE BESPLATNO!

⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here