Tibetanska gljiva, poznata po svojim izvanrednim ljekovitim svojstvima, ima sposobnost čišćenja i revitalizacije cijelog tijela, pružajući snažan izvor pomlađivanja.
Vanjska primjena kefira od mliječnih gljiva korisna je u različite svrhe.
Vanjska uporaba kefira donosi brojne dobrobiti za kožu lica i ruku, uključujući poboljšanje stanja, izbjeljivanje i pomlađivanje. Osim toga, kada se nanese na vlasište, kefir učinkovito uklanja perut, jača strukturu kose i potiče rast. Za one koji pate od gubitka kose, preporučena metoda je izlijevanje čaše kefira na glavu nakon svakog pranja i masiranje u kosu 5-10 minuta. Nakon toga isperite kosu neutralnim šamponom i ostavite da kefir djeluje kao maska 1-2 sata, pokrivši glavu najlonskom vrećicom i ručnikom. Rezultati su doista izvanredni.
Koje bolesti tibetanska gljiva može učinkovito riješiti? Jača imunološki sustav i ubrzava oporavak nakon gripe i drugih akutnih respiratornih bolesti.
Svakodnevna konzumacija kefira (400 ml) u razdoblju od 2-3 mjeseca ima sposobnost uspostaviti normalnu ravnotežu mikroorganizama u želucu i učinkovito liječiti gastrointestinalne tegobe. Konzumacija kefira je zajamčeni lijek za gastritis, s vidljivim poboljšanjima u navedenom roku. Nadalje, dugotrajna upotreba kefira dokazano liječi čir na želucu.
Kefir, lijek za pretilost, učinkovito regulira tjelesnu težinu. Za one koji žele izgubiti težinu, konzumirajte kefir 30 minuta nakon obroka; za debljanje konzumirajte 30 minuta prije obroka.
Ovaj izvanredan tretman učinkovito razgrađuje i uklanja kamenje i pijesak iz žučnog mjehura, mjehura i bubrega.
Liječenje šećerne bolesti učinkovito se postiže bez primjene inzulina. Međutim, ako se koristi inzulin, savjetuje se suzdržati se od konzumiranja ovog napitka jer se suprotstavlja učinkovitosti lijeka.
Učinkovito pomaže u liječenju bronhitisa i astme, a pokazao se i kao uspješan lijek za razne alergije, psorijazu i ekceme.
Ovo rješenje učinkovito rješava problem tromih crijeva i česte pojave zatvora.
Kontraindikacije
Trudnice i osobe s intolerancijom na mliječne proizvode trebale bi izbjegavati konzumaciju kefira, iako neki tvrde da im ne stvara nikakve neugodnosti.
Pojedinci koji imaju povećanu razinu kiselosti trebali bi obratiti pažnju na to. Preporučljivo je konzumirati kefir koji je fermentirao 12 sati, a ne 24 sata.
Između uzimanja lijekova i uzimanja kefira preporučuje se pričekati 3 sata.
Proces pripreme je nevjerojatno jednostavan.
Da biste započeli proces, uzmite gljivu i pažljivo je stavite u staklenu teglu. Gljivu nastavite lagano prelijevati mlijekom sobne temperature, pazeći da nije ni domaća ni svježa, već kupovna. Kako biste omogućili odgovarajuću ventilaciju, staklenku djelomično prekrijte gazom ili plastičnim poklopcem. Bitno je napomenuti da gljiva zahtijeva sposobnost disanja. Ostavite teglu neometano na sobnoj temperaturi 24 sata. Za optimalne rezultate preporučuje se dosljedno izvođenje ovog postupka, po mogućnosti svako jutro u isto vrijeme.
Nakon što prođu 24 sata, važno je procijediti kefir pomoću plastične cjediljke kako ne biste oštetili gljivice, lagano ga miješajući drvenom ili plastičnom žlicom, pazeći da ga ne dodirnete izravno rukama.
Nakon što stavite gljivu u cjedilo, temeljito je očistite puštajući je pod stalnim protokom svježe, hladne vode. Nakon što se ispere, pažljivo ga prebacite natrag u dezinficirani spremnik. Zatim velikodušno prelijte gljivu mlijekom i ostavite da nesmetano odstoji do sljedećeg dana. Iako se ovaj proces može činiti nekompliciranim, ključno ga je provoditi svakodnevno. Zanemarivanje svakodnevnog ispiranja gljive i dopunjavanja svježim mlijekom može rezultirati promjenom boje, gubitkom njezinih ljekovitih svojstava, a potencijalno čak i njezinom smrću.
Koji je preporučeni način konzumiranja kefira od tibetanske gljive? Dobiveni kefir treba konzumirati u količini od 200-250 ml dnevno. Može se konzumirati odjednom ili podijeliti u više dnevnih obroka. Savjetuje se započeti s dnevnim unosom od 100 ml za odrasle, dok djeca (starija od 5 godina) ne smiju prelaziti 50 ml dnevno. Količina kefira može se povećati na 500 ml dnevno za liječenje različitih bolesti. Posljednju porciju treba popiti 30-40 minuta prije spavanja.
Konzumirajte kefir svakodnevno u razdoblju od 20 uzastopnih dana, nakon čega slijedi pauza od 10 dana. Ovaj obrazac treba ponavljati na ciklički način, s cjelokupnim preporučenim trajanjem liječenja u trajanju od jedne godine.
Tijekom desetodnevne pauze, neophodno je pažljivo obratiti pažnju na gljivičnu materiju. Uz suzdržavanje od konzumacije procijeđenog kefira, ipak se može koristiti na alternativne načine, kao što su slasne palačinke ili kao blagotvorno kozmetičko sredstvo. Njegova izvanredna svojstva čine ga izvrsnim izborom za pomlađivanje lica, čišćenje, pa čak i njegu kose.
Tijekom prvih 10-14 dana uključivanja gljiva u prehranu, uočeno je pojačanje crijevne aktivnosti. To je vidljivo kroz povećanje proizvodnje plinova, češće pražnjenje crijeva i promjene boje urina. Osobe s kolelitijazom i urolitijazom mogu osjetiti blagu nelagodu u području jetre, bubrega i rebara. Međutim, ta nelagoda označava početak procesa čišćenja i detoksikacije organizma.
Nakon što prođe razdoblje od deset dana, reakcija tijela prestaje i dolazi do primjetnog poboljšanja općeg blagostanja. Razina energije, raspoloženje i vitalnost doživljavaju značajan poticaj.
U slučaju da morate biti odsutni nekoliko dana i ne možete se svakodnevno baviti gljivom, postoji način kako ju spremiti. Jednostavno stavite gljivu u staklenku od 3 litre i do pola je napunite mješavinom vode i mlijeka. Ostavite staklenku na sobnoj temperaturi tijekom vašeg odsustva. Kada se vratite, ovaj kefir možete koristiti kao sredstvo za namakanje stopala, ublažavajući umor, težinu u nogama i pretjerano znojenje.
Kako biste gljivu sačuvali dulje vrijeme, temeljito je očistite i stavite u zamrzivač, izbjegavajući bilo kakav kontakt s mlijekom ili vodom. Kada je spreman za upotrebu, izvadite ga iz zamrzivača i ostavite da se potpuno otopi u vodi sobne temperature. Zatim obilato prelijte gljive mlijekom. U početku se kefir može primjenjivati izvana, a kasnije i iznutra.