Najčešći problem s kojim se žene susreću je: “Pureća koža” je problem s kojim se susreću mnogi ljudi, zbog čega se to možda događa i vama!
.
“Pureća koža” nastaje kada se keratin (protein u koži) nakuplja unutar folikula dlake, uzrokujući pojavu malih “mrlja” na rukama, bedrima, listovima, stražnjici, a ponekad čak i na licu.

Dermatolozi ovo stanje nazivaju keratosis pilaris, a laički naziv je “pureća koža”. Kako god ga zvali, jedno je sigurno – riječ je o obliku kože koji je vrlo iritantan i smeta mnogima. Stanje, koje se najčešće pojavljuje na bedrima i bedrima. Rame. Stručnjaci su objasnili Birdieju da “pureća koža” nastaje kada se keratin, protein u koži, nakuplja unutar folikula dlake, uzrokujući pojavu malih “točkica” na rukama, bedrima, listovima, stražnjici, a ponekad čak i na licu. grudica.

Healthline piše da se stanje može pogoršati tijekom zime ili tijekom trudnoće, a stručnjaci objašnjavaju da se stanje može pojaviti bilo gdje na koži gdje se nalaze folikuli dlake, pa je to jedan od razloga zašto se to ne događa, npr. Dlanovi ili stopala. Osim malih točkica ili izbočina, drugi simptomi uključuju blago crvenilo, svrbež, iritaciju kože i suhoću. Najčešće se javlja kod osoba sa suhom kožom, ekcemima i ihtiozom, a češći je kod žena i djece ili tinejdžera.

Stručnjaci za ptičice kažu da se uzrok često krije u genetici, a loša vijest je da praktički nema lijeka. No, kako kažu stručnjaci, postoje brojni tretmani koji barem djelomično mogu pomoći. Jedan od najčešćih i najjednostavnijih načina je redovita uporaba losiona za piling, koji sprječava keratin da začepi folikule dlake i zaglađuje teksturu kože. Osim toga, dodaci za njegu kože također mogu smanjiti upalu koja se često javlja kod keratosis pilaris, poput umirujućeg shea maslaca i niacinamida, a oba se mogu naći u vašoj dnevnoj hidratantnoj kremi. Ako vaša koža ne reagira na takve tretmane i proizvode, postoje mnogi pristupačni spa tretmani i kemijski pilinzi koji mogu barem djelomično ublažiti problem. Stručnjaci su za Healthline dodali da uz shea maslac i niacinamid mogu pomoći još dva sastojka – urea i mliječna kiselina, koji zajedno pomažu u uklanjanju mrtvih stanica kože i omekšavaju je. Postoji nekoliko drugih tretmana koje vaš dermatolog može preporučiti, poput mikrodermoabrazije, kemijskih pilinga i krema s retinolom.

Važno je napomenuti da se prije svakog tretmana trebate posavjetovati s liječnikom ili specijalistom kako biste izbjegli pogoršanje stanja i nuspojave poput crvenila, iritacije i suhoće kože. Stanje “pureće kože” možete pokušati ublažiti sami kod kuće. Umirujuća topla kupka pomaže otčepiti pore, nakon čega slijedi piling i nježno uklanjanje mrtvih stanica kože. Neophodno je nanijeti hidratantni losion na kožu, isprobajte onaj koji sadrži mliječnu kiselinu. Također se preporučuje izbjegavanje uske odjeće jer može iritirati kožu.

Preporučujemo