Otkrijte sami zašto su ove napolitanke proglašene najljepšima na svijetu, doživljaj koji se ne propušta.

Sastojci:
Za pripremu ovog recepta potrebno vam je jedno pakovanje oblatni, deset jaja, a za fil deset bjelanjaka, 250 grama šećera u prahu, dvije kesice vanilin šećera, tri kašike kakaa i 300 grama mljevenog Plazma keksa.

Za pripremu II fila potrebno vam je 10 žumanjaka, 200 g šećera u prahu, 2 kesice vanilin šećera i 250 g margarina.

priprema:

Za pripremu nadjeva mikserom umutiti snijeg od bjelanjaka, šećera u prahu i vanilin šećera. Nastavite tući dok postepeno dodajete mljeveni keks i kakao. Uvjerite se da su svi sastojci dobro izmiješani. Za drugi dio nadjeva mikserom umutiti žumanjke. U umućene žumanjke dodajte šećer u prahu i vanilin šećer. Posebno umutiti margarin pa ga sjediniti sa umucenim zumanjcima.

Uzeti početni fil i postaviti ga na početnu oblatnu. Nastavite tako da na vrh stavite drugu oblatnu i dodate nadjev.
Naizmjenično slagati listove oblatni i nadjeve. Rukama pritisnite petu i posljednju oblatnu kako bi nadjev prionuo. Pokrijte plehom i ostavite da se stegne. Pristupiti rezanju na kocke. Preostali nadjev iskoristiti za punjenje šprica i ukrasiti narezane kocke.

BONUS

Imate li poteškoća sa spavanjem ili se budite tijekom noći? Ne tražite dalje, jer mi imamo rješenje! : Postoji jedan poseban savjet koji liječnici strogo preporučuju da izbjegavate!

U emisiji 150 minuta na Prvoj dr. Irena Đorđević, psihijatrica i psihoterapeutkinja, govorila je o razlozima zašto nagle promjene vremena utječu na spavanje. Neki pojedinci imaju poteškoća sa spavanjem, dok se drugi teško probude ujutro. Doktorica Đorđević objasnila je čimbenike koji utječu na spavanje te podijelila savjete kako poboljšati kvalitetu sna. Dok nesanica može biti normalna pojava u određenim situacijama, ona također može biti pokazatelj temeljnog zdravstvenog stanja.

Ovih dana, dobro se naspavati postalo je pomalo izazovno. Međutim, smatram da kada prilagodim svoju rutinu odlaska na spavanje, stvari se slažu. Zanimljivo je kako u ovo vrijeme često raspravljamo o fenomenu sindroma proljetnog umora. Prilično je paradoksalno, zaista. Kako se u ovo doba sve oko nas budi, ne možemo si pomoći, a da se ne osjećamo umorno, tromo i trebamo više sna. Stimuliraju se različiti fiziološki procesi, našem tijelu nedostaju esencijalni vitamini, a prijelaz iz zime u proljeće znači da ne dobivamo dovoljno sunčeve svjetlosti. Sve to zahtijeva prilagodbu cijelog našeg bića. To je ono što je liječnik objasnio.

Nesanica je stanje koje karakteriziraju poteškoće s uspavljivanjem ili zadržavanjem sna, a često je praćeno dugotrajnim osjećajem umora. Osim toga, određivanje odgovarajućeg broja potrebnih sati sna razlikuje se od osobe do osobe.

Mnogi se pojedinci bore s problemima vezanim uz spavanje, poput nesanice, problema s uspavljivanjem, čestih buđenja tijekom noći ili ranih jutarnjih buđenja. Ovi poremećaji upućuju na to da su trajanje i kvaliteta sna neadekvatni. U idealnom slučaju, odrasli bi trebali težiti približno 8 do 9 sati sna, iako ovaj zahtjev može varirati ovisno o individualnim čimbenicima. Neki pojedinci mogu učinkovito funkcionirati uz kraće trajanje sna, dok je drugima potrebno više sna. Na količinu sna koja je potrebna utječu genetska predispozicija, dob, razina stresa i cjelokupno tjelesno stanje. Liječnik nadalje objašnjava da postoje određeni pokazatelji koji određuju jesu li naši obrasci spavanja u granicama normale.

Prema dr. Djordjevichu, kvalitetan san odnosi se na san koji obnavlja energiju i potiče opuštanje. Kada se probudimo svježi, to znači da smo dovoljno spavali. Važnost naše dobrobiti ne može se podcijeniti. Kada je pod utjecajem ili kompromitirana, javlja se umor. Početni znakovi nedostatka sna očituju se kao pad koncentracije, popraćen razdražljivošću i iscrpljenošću. Naša sposobnost obavljanja jednostavnih dnevnih zadataka postaje ograničena, a s vremenom se naša izvedba u tim zadacima pogoršava. Dr. Djordjevich u tom kontekstu ističe važnost snage volje i emocionalne stabilnosti.

Preporučujemo