Recite zbogom omekšivaču: Jednostavan trik za održavanje svježeg mirisa rublja.

Samo nekoliko kapi ove tekućine u kombinaciji s dva uobičajena sastojka iz vašeg doma učinit će omekšivač nepotrebnim.

Ocat napravljen od jabučnog vina

Ocat služi za višestruke svrhe čišćenja, kao što je dezinfekcija kupaonice, uklanjanje mrlja s glačala, mikrovalne pećnice i hladnjaka, a može se izdašno koristiti i kao omekšivač. Iskusne domaćice preporučuju korištenje jabučnog octa i destiliranog bijelog octa za najbolje rezultate.

Dodajte samo do 3 žlice octa u odjeljak za omekšivač; ova količina osigurava da vaše rublje neće zadržati miris octa, a da postane iznimno mekano i glatko.

Aromatično ulje

Za one koji koriste omekšivač samo zbog njegovog mirisa, postoji prirodna alternativa. Pomiješajte 2 šalice octa s 2-3 žlice željenog eteričnog ulja. Temeljito je izmiješajte i ovu mješavinu možete koristiti kao tradicionalni omekšivač tako da je dodate u perilicu rublja.

Može poslužiti i kao sprej za svježe oprano rublje. Za postizanje osvježavajuće arome mogu se koristiti eterična ulja eukaliptusa i metvice. Za miris koji podsjeća na parfem preporuča se dodatak bademovog ulja, dok ulje lavande daje čisti miris, navodi Avaz.

Tajni element: Ova tehnika jamči da makaroni ostaju odvojeni tijekom kuhanja. Opće je poznato da dodavanje male količine ulja može pomoći u izbjegavanju lijepljenja prilikom izrade makarona ili riže. Ipak, postoji isplativiji sastojak koji se pokazao jednako učinkovitim kao i ulje.

Svatko tko je barem jednom kuhao makarone ili rižu susreo se s lijepljenjem. Iako se ovaj problem može činiti manjim, hranu čini bljutavom, što ga čini ključnim za sprječavanje.

Opće je poznato da su talijanski kuhari otkrili genijalnu tehniku ​​za besprijekorno pečenje makarona bez grudanja: dodavanjem žlice maslinovog ili običnog ulja. Kako napominje Avaz, ova metoda je jednako učinkovita kada je u pitanju kuhanje riže.

Unatoč tome, postoji jednostavan sastojak koji je jeftiniji od ulja, a poboljšava jelo. Ovaj sastojak je sok od limuna. Dovoljna je samo mala količina limunovog soka dodanog u vodu za kuhanje. Limunov sok ne samo da daje poseban okus jelu, već i sprječava lijepljenje.

PAPRIKE PUNJENE SIROM, UŽITAK KOJI ĆE SE SVIMA ODUŠEVITI!

Za proizvodnju 1 litre sirutke potrebno je 10 kuglica i 1,2 kilograma sira.
sol

Priprema

Započnite s pažljivim čišćenjem i pranjem paprike nakon što ste izvadili peteljke i sjemenke. Zatim napravite rupu na dnu svake paprike koja je otprilike veličine zrna pšenice.

Po želji paprike možete posoliti. Obično za svaku papriku dodam mali prstohvat soli.
Paprike pospite sirom, kao što biste to radili s tradicionalnim punjenim paprikama s mljevenim mesom. Ostavite paprike da odstoje u zdjeli neko vrijeme, pazite da ostanu izvan hladnjaka 3 sata dok se držite podalje od pretoplog okruženja.

Nakon toga napravite salamuru od sirutke i soli. Količinu soli možete prilagoditi prema svojim preferencijama ukusa, ali važno je kušati sir prije kupnje kako biste izbjegli rizik od dodavanja prekomjerne soli.

Preporučujemo