Kako bi geranijum bio bogat cvjetovima, bitno ga je zalijevati na sljedeći način, čime se potiče kontinuirano i bogato cvjetanje.
Pelargonije, koje se obično nazivaju pelargonije, spadaju među najomiljenije ukrasne biljke koje se koriste u vrtovima, terasama i na prozorskim daskama. Njihovi živahni cvjetovi i otpornost čine ih izvrsnim izborom, posebno za one koji se tek počinju baviti cvjećarstvom.
Unatoč tome, brojni pojedinci i dalje nisu svjesni da tajna njihovog živopisnog cvjetanja ne leži samo u sunčevoj svjetlosti i tlu, već iu načinu navodnjavanja. Neadekvatna praksa navodnjavanja može dovesti do nezadovoljavajućih rezultata, bez obzira na cjelokupno zdravlje sadnica.
Koje su stvarne preferencije muškaraca? Pelargonije, koje su biljke koje vole sunce, ne podnose pretjeranu vlagu. Ovo je uobičajeno područje pogreške za mnoge pojedince; oni ili pretjerano zalijevaju biljke, što dovodi do truljenja korijena, ili im dopuštaju da se potpuno osuše, što dovodi do izostanka cvatnje.
Ključ uspjeha leži u dosljednom i reguliranom zalijevanju koje simulira prirodno okruženje u kojem pelargonije optimalno uspijevaju.
Koje su odgovarajuće metode za zalijevanje pelargonija kako bi se osiguralo da ostanu obilno cvjetne?
1. Preporučljivo je zalijevati ujutro.
To olakšava isparavanje viška vlage tijekom dana i pomaže u sprječavanju pojave gljivičnih bolesti.
2. Koristite vodu koja je ohlađena na sobnu temperaturu.
U posebno toplim danima, korištenje hladne vode iz slavine može imati šokantan učinak na korijenje.
3. Nanesite vodu izravno na tlo, a ne na lišće.
Prisutnost vlage na lišću može dovesti do razvoja truleži ili pepelnice.
4. Pustite tlo da se donekle osuši prije sljedećeg zalijevanja.
Pelargonije ne uspijevaju u trajno vlažnom tlu; nego su sposobnije podnijeti kratka razdoblja suše nego patiti od prekomjernog zalijevanja.
5. Nanesite tekuće gnojivo na gredice na tjednoj bazi.
To će potaknuti obilnije i dugotrajnije cvjetanje.
Bonus:
Za poticanje plodnijeg cvjetanja prirodnim putem, možete pripremiti domaće gnojivo.
Ako radije izbjegavate komercijalne proizvode, jednostavno pomiješajte žličicu sode bikarbone s nekoliko kapi limunovog soka u jednoj litri vode kako biste stvorili učinkovito rješenje za jačanje vitalnosti biljaka.
Ova otopina se primjenjuje svakih deset dana zajedno sa standardnom rutinom zalijevanja.
Primjena sode i limuna služi za suzbijanje kiselosti tla i potiče razvoj novih pupova.
Muškati zahtijevaju minimalnu njegu – samo odgovarajuću razinu pažnje. Osiguravanjem da dobiju vodu u pravo vrijeme, korištenjem odgovarajuće vode i primjenom odgovarajućih tehnika, ove će vas biljke nagraditi zadivljujućim cvjetovima koji traju tijekom cijele sezone. Uz marljivo održavanje, vaši prozori i balkoni mogu nalikovati slikovitoj razglednici.